Home / Aktualności / Polecane zestawy komputerowe na marzec 2014 – przegląd najciekawszych konfiguracji z różnych segmentów cenowych

Polecane zestawy komputerowe na marzec 2014 – przegląd najciekawszych konfiguracji z różnych segmentów cenowych

Polecane Zestawy Komputerowe marzec 2014Tech Dice 1
Zgodnie z obietnicą kontynuujemy nasz comiesięczny przegląd polecanych przez nas zestawów komputerowych. Przegląd ten tradycyjnie już będzie prezentował najlepsze naszym zdaniem konfiguracje komputerowe w danej grupie cenowej.

Nadal w odróżnieniu od niektórych konkurencyjnych przeglądów tego typu nie będziemy oferowali konfiguracji w danym przedziale cenowym z platformami obu czołowych producentów procesorów x86 – czyli firm AMD oraz Intel. Uważamy, że jeśli dany zestaw jest naszym zdaniem najlepszy w swoim przedziale cenowym i polecamy konkretną konfigurację, to nie możemy polecić komuś zakupu obu zestawów albo ograniczyć się do pozostawienia wyboru spośród obu konfiguracji Czytelnikowi, ponieważ osoby mniej obeznane w sprzęcie komputerowym mogłyby wówczas otrzymać tzw. niedźwiedzią przysługę i pozostać dalej sami ze sobą w kwestii ostatecznego wyboru najlepszego zestawu komputerowego.

Aby dany komputer stanowił kompletną maszynę do ceny końcowej dla danej konfiguracji doliczamy koszt zakupu obudowy, tak aby osoba planująca zakup zestawu nie miała złudnego wrażenia atrakcyjnego cenowo zestawu, który byłby najzwyczajniej w świecie niekompletny. Oczywiście o wyborze konkretnego modelu obudowy często decyduje jej wygląd, niemniej nie tylko w ten sposób podpowiadamy Wam, nasi Drodzy Czytelnicy jaką obudowę warto zakupić, ale także jak już wspomnieliśmy w poprzednim zdaniu przedstawiamy realny koszt zakupu danego zestawu (obudowy danej klasy na ogół są porównywalne cenowo).

Także i w marcowej edycji polecanych zestawów komputerowych informujemy jeśli w danym przypadku warto będzie dopłacić do wydajniejszego lub oferującego większą funkcjonalność podzespołu. Oczywiście nie zabraknie także sytuacji odwrotnych, w których będziemy sugerowali możliwość sensownego zaoszczędzenia określonej kwoty przez osoby o bardziej sprecyzowanych wymaganiach.

W niniejszej edycji polecanych zestawów komputerowych na marzec 2014 przedstawimy 9 konfiguracji zawierających m.in. procesor, płytę główną, pamięć RAM, kartę graficzną (o ile występuje model niezintegrowany z procesorem), dysk HDD lub SSD, napę optyczny, zasilacz ATX, a także obudowę.

Wśród zestawów nasi Drodzy Czytelnicy zobaczycie jednostki budżetowe, optymalne, skierowane do graczy, a także profesjonalistów, używających swoje komputery przede wszystkim do pracy. Z uwagi na niewielki wysyp nowości zmian nie jest może wiele, ale nie możemy powiedzieć też, że jest ich jak na przysłowiowe lekarstwo.

Aby nie przedłużać, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami polecanych zestawów komputerowych na marzec 2014.

Wstęp
Zestaw nr.1 w cenie ok. 850 zł
Zestaw nr.2 w cenie ok. 1050 zł
Zestaw nr.3 w cenie ok. 1700 zł
Zestaw nr.4 w cenie ok. 1650 zł
Zestaw nr.5 w cenie ok. 2050 zł
Zestaw nr.6 w cenie ok. 2600 zł
Zestaw nr.7 w cenie ok. 3200 zł
Zestaw nr.8 w cenie ok. 4800 zł
Zestaw nr.9 w cenie ok. 10000 zł
Zakończenie

Zgodnie z obietnicą kontynuujemy nasz comiesięczny przegląd polecanych przez nas zestawów komputerowych. Przegląd ten tradycyjnie już będzie prezentował najlepsze naszym zdaniem konfiguracje komputerowe w danej grupie cenowej. Nadal w odróżnieniu od niektórych konkurencyjnych przeglądów tego typu nie będziemy oferowali konfiguracji w danym przedziale cenowym z platformami obu czołowych producentów procesorów x86 – czyli firm AMD …

Ocena końcowa

Cena / Wydajność

Polecamy!

Podsumowanie : Kupno nowego komputera nie jest w obecnych czasach czymś wyjątkowo prostym i oczywistym. Mnogość oferowanego sprzętu i nierzadko niejasne oznaczenia nie ułatwiają nam wyboru. Mamy nadzieję, że nasz przegląd choć trochę pomoże wszystkim tym, którzy zadają sobie właśnie pytanie: Jaki komputer kupić?

Twoja ocena: 4.43 ( 2 votes)
98

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.