Home / Aktualności / Polecane zestawy komputerowe na maj 2014 – podpowiadamy jaki komputer kupić w tym miesiącu

Polecane zestawy komputerowe na maj 2014 – podpowiadamy jaki komputer kupić w tym miesiącu

Nadszedł czas na podsumowanie majowego zestawienia polecanych zestawów komputerowych na łamach naszego portalu. Mamy nadzieję, że pomoże on Wam w podjęciu niełatwej decyzji, jaką jest wybór ostatecznej konfiguracji wymarzonego komputera.

W tym miejscu zapraszamy serdecznie do komentowania naszych zestawów, zamieszczania pytań związanych z wybieranym przez was zestawem, a także składania własnych propozycji przedziałów cenowych czy przykładów modernizacji zaprezentowanych w tym artykule maszyn.

Naszym zdaniem szczególnie warto rozważyć zakup dysku SSD (np. Crucial M500), które oferują znaczny wzrost szybkości działania systemu operacyjnego oraz wyraźnie skracają czas wgrywania ulubionych gier, a ponadto oferują one wzorowy współczynnik ceny do oferowanych możliwości i pojemności. Przy obecnych cenach dysków SSD naprawdę warto poważnie zastanowić się nad ich obecnością w nowo kupowanym komputerze, nawet w przypadku tańszych zestawów za około 1350 zł, które po dokupieniu 120 GB dysku SSD nadal powinny być konstrukcjami przystępnymi cenowo dla przysłowiowego Kowalskiego.

W tym miesiącu szczególny wzrost wydajności udało się uzyskać w konfiguracji numer 3, której wydajność w grach 3D nierzadko wzrosła o ponad 50 proc. w stosunku do jej odpowiednika z miesiąca ubiegłego, w którym zainstalowana była karta graficzna z rodziny R7 250. Na szczęście na rynku w tym zcasie pojawiła się 1-GB wersja modelu R7 250X, która przy porównywalnej cenie oferuje znacznie wyższą szybkość działania gier 3D. Ponadto dzięki obniżkom cen, które zapewne cieszą wszystkich z nas mogliśmy wyposażyć po raz pierwszy w dysk SSD zestaw o numerze 7, zaś konfiguracje numer 8 i 9 wyposażyć w prawie dwa razy pojemniejsze dyski SSD.

Wstęp
Zestaw nr.1 w cenie ok. 850 zł
Zestaw nr.2 w cenie ok. 1050 zł
Zestaw nr.3 w cenie ok. 1350 zł
Zestaw nr.4 w cenie ok. 1700 zł
Zestaw nr.5 w cenie ok. 2000 zł
Zestaw nr.6 w cenie ok. 2450 zł
Zestaw nr.7 w cenie ok. 3200 zł
Zestaw nr.8 w cenie ok. 4500 zł
Zestaw nr.9 w cenie ok. 10000 zł
Polecane klawiatury
Polecane myszki komputerowe
Zakończenie

Nadszedł czas na podsumowanie majowego zestawienia polecanych zestawów komputerowych na łamach naszego portalu. Mamy nadzieję, że pomoże on Wam w podjęciu niełatwej decyzji, jaką jest wybór ostatecznej konfiguracji wymarzonego komputera. W tym miejscu zapraszamy serdecznie do komentowania naszych zestawów, zamieszczania pytań związanych z wybieranym przez was zestawem, a także składania własnych propozycji przedziałów cenowych czy …

Ocena końcowa

Cena / Wydajność

Polecamy!

Podsumowanie : Kilka spadków cenowych pozwolio ulepszyć niektóre zestawy komputerowe w tym miesiącu. Wzrost wydajności bez wzrostu wydatków.

Twoja ocena: Oceń jako pierwszy !
100

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.