Home / Aktualności / Polecane zestawy komputerowe na kwiecień 2014 – podpowiadamy jaki komputer kupić w tym miesiącu

Polecane zestawy komputerowe na kwiecień 2014 – podpowiadamy jaki komputer kupić w tym miesiącu


polecane-zestawy-komputerowe-tech-dice-kwiecien-1
Zgodnie z naszą tegoroczną tradycją prezentujemy kolejną część naszego, comiesięcznego przeglądu polecanych przez nas zestawów komputerowych. Przegląd ten tak jak dotąd będzie prezentował najlepsze naszym zdaniem konfiguracje komputerowe w danej grupie cenowej. Nowością w tym miesiącu będą peryferia w postaci polecanych klawiatur oraz najlepszych naszym zdaniem myszy komputerowych z kilku segmentów cenowych.

Nadal w odróżnieniu od niektórych konkurencyjnych przeglądów tego typu nie będziemy oferowali konfiguracji w danej kwocie z platformami obu czołowych producentów procesorów x86 – czyli firm AMD oraz Intel. Uważamy bowiem, że jeśli dana konfiguracja jest naszym zdaniem najlepsza w swoim przedziale cenowym, to polecamy jedną, konkretną konfigurację, ponieważ pozostawiałoby to nadal mniej doświadczonych użytkowników komputerów PC z pytaniem: „który zestaw kupić?”

Aby dany komputer stanowił kompletną maszynę nadal do ceny końcowej dla danej konfiguracji doliczamy koszt zakupu obudowy, tak aby osoba planująca zakup zestawu nie miała złudnego wrażenia atrakcyjnego cenowo zestawu, który byłby najzwyczajniej w świecie niekompletny. Oczywiście o wyborze konkretnego modelu obudowy często decyduje jej wygląd, niemniej nie tylko w ten sposób podpowiadamy Wam, nasi Drodzy Czytelnicy jaką obudowę warto zakupić, ale także jak już wspomnieliśmy w poprzednim zdaniu przedstawiamy realny koszt zakupu danego zestawu z konkretnymi podzespołami, a obudowy danej klasy na ogół są  z tzw. grubsza porównywalne cenowo.

Także i w kwietniowej edycji polecanych zestawów komputerowych zamieszczamy stosowną informację jeśli w danym przypadku warto będzie dopłacić do wydajniejszego lub oferującego większą funkcjonalność podzespołu. Oczywiście zdarzają się także sytuacje odwrotne, w których będziemy sugerowali możliwość sensownego zaoszczędzenia określonej kwoty przez osoby o bardziej sprecyzowanych wymaganiach lub/i skromniejszym budżecie.

W niniejszej edycji polecanych zestawów komputerowych na kwiecień 2014 przedstawimy konfiguracje zawierające m.in. procesor, płytę główną, pamięć RAM, kartę graficzną (o ile występuje model niezintegrowany z procesorem), dysk HDD lub SSD, napę optyczny, zasilacz ATX, a także obudowę.

Wśród zestawów nasi Drodzy Czytelnicy zobaczycie jednostki budżetowe, optymalne, skierowane do graczy, a także profesjonalistów, używających swoje komputery przede wszystkim do pracy. Z uwagi na niewielki wysyp nowości na przełomie marca i kwietnia nie wprowadzaliśmy drastycznych zmian w konfiguracjach komputerów w stosunku do zeszłego miesiąca, niemniej jak się sami przekonacie nasi Drodzy Czytelnicy spotkają Was miłe niespodzianki w postaci znaczących obniżek cen kilku zestawów, a także nowości w postaci polecanych klawiatur oraz myszy komputerowych. Większych rewolucji możemy spodziewać się choćby w przyszłym miesiącu, kiedy to na rynku mają zacząć się pojawiać procesory Intel Haswell Refresh oraz dedykowane im płyty główne z chipsetami 9-generacji.

Aby nie przedłużać, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami polecanych zestawów komputerowych na kwiecień 2014.

Wstęp
Zestaw nr.1 w cenie ok. 850 zł
Zestaw nr.2 w cenie ok. 1050 zł
Zestaw nr.3 w cenie ok. 1350 zł
Zestaw nr.4 w cenie ok. 1700 zł
Zestaw nr.5 w cenie ok. 2050 zł
Zestaw nr.6 w cenie ok. 2450 zł
Zestaw nr.7 w cenie ok. 3200 zł
Zestaw nr.8 w cenie ok. 4500 zł
Zestaw nr.9 w cenie ok. 10000 zł
Polecane klawiatury
Polecane myszki komputerowe
Zakończenie

Zgodnie z naszą tegoroczną tradycją prezentujemy kolejną część naszego, comiesięcznego przeglądu polecanych przez nas zestawów komputerowych. Przegląd ten tak jak dotąd będzie prezentował najlepsze naszym zdaniem konfiguracje komputerowe w danej grupie cenowej. Nowością w tym miesiącu będą peryferia w postaci polecanych klawiatur oraz najlepszych naszym zdaniem myszy komputerowych z kilku segmentów cenowych. Nadal w odróżnieniu …

Ocena końcowa

Cena / Wydajność

Polecamy!

Podsumowanie : Kwiecień przyniósł równiez kilka zmian spowodowanych spadkami cen niektórych podzespołów. Uzyskaliśmy tem samym lepszą wydajność bez konieczności sięgania do kieszeni.

Twoja ocena: Oceń jako pierwszy !
100

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.