Home / Aktualności / Komputery / Polecane zestawy komputerowe i peryferia – wrzesień 2016

Polecane zestawy komputerowe i peryferia – wrzesień 2016

Polecane zestawy słuchawkowe

W sekcji poświęconej polecanym zestawom słuchawkowym umieściliśmy 3 kategorie słuchawek z mikrofonem. Pierwszą grupę stanowią ekonomiczne zestawy słuchawkowe służące przede wszystkim do rozmów poprzez komunikator Skype, w drugiej grupie znalazły się słuchawki dla graczy, zaś w trzeciej umieściliśmy zestawy bezprzewodowe.

Słuchawki ekonomiczne:

Genius HS-400A

Prezentowane powyżej słuchawki to Genius HS-400A, które należą do grupy nausznych zestawów z mikrofonem. ich koszt to około 19-20 zł, co jest wyjątkowo atrakcyjną propozycją jak na stosunkowo dobrze znanego producenta peryferiów komputerowych.

Słuchawki dla graczy (przewodowe):

W tej kategorii polecić możemy takie zestawy słuchawkowe jak A4TECH Bloody Combat G500 (cena około 85 zł) czy zestaw od firmy Creative z odłączanym mikrofonem – HS-800 Fatality Gaming (koszt około 95 zł). Zestawy te łączą efektowny design z dobrą jakością wykonania.

A4TECH Bloody Combat G500 Creative HS-800 Fatality Gaming

Kup słuchawki Creative HS-800 Fatality Gaming

Kolejnym zestawem słuchawkowym, który polecamy jest używany w naszej redakcji headset ASUS Cerberus. Produkt ten posiada spore, bo aż 60-mm przetworniki, dwa mikrofony (na przewodzie oraz odpinany, który podłączamy do lewej kopułki głośnika), a także długi przewód w materiałowym oplocie. Do tego otrzymamy specjalną kilkunastocentymetrową przejściówkę do wybranych urządzeń mobilnych ze złączem miniJack 3,5 mm.

Słuchawki te możemy używać z powodzeniem nie tylko do grania, ale także do słuchania muzyki w domu i poza nim. Cena modelu Cerberus wynosi już nawet około 169 zł, co czyni ją bardzo atrakcyjną propozycją w segmencie do 200 zł.

ASUS Cerberus photo 1

Recenzja ww. zestawu słuchawkowego na łamach Tech Dice znajduje się pod adresem: https://www.techdice.com/asus-cerberus-stylowy-funkcjonalny-zestaw-sluchawkowy-graczy/

Kup słuchawki Asus Cerberus

Kolejną propozycja adresowaną przede wszystkim do graczy są słuchawki SteelSeries z serii Siberia RAW Prism w kolorze białym. Zestaw ten cechuje m.in. sposób komunikacji z komputerem, który odbywa się poprzez złącze USB 2.0 (długość przewodu to 1,5 m), podświetlenie LED RGB (do 16,8 mln kolorów) czy mikrofon z funkcją Mic Auto-Optimization DSP, która odpowiada za optymalizację siły dźwięku do naszego głosu oraz odgłosów z zewnątrz.

Cena takiego zestawu słuchawkowego to około 209 zł.

SteelSeries Siberia Raw Prism Ehite 01

Propozycją z wyższej półki jest z kolei zestaw słuchawkowy ASUS Strix PRO, który cechują 60-mm przetworniki, wysoka funkcjonalność, a także bardzo wysoka skuteczność w redukcji szumów otoczenia (do 90-proc.). Cena za jaką możemy je nabyć to około 369 zł, niemniej osoby, które stać na taki wydatek nie powinny żałować dokonanego zakupu.

Kup słuchawki Asus Strix PRO

ASUS Strix PRO

 

Słuchawki bezprzewodowe (Bluetooth):

Arctic Sound P402 BTZ kategorii bezprzewodowych słuchawek z mikrofonem możemy polecić zestaw firmy Arctic Sound P402 BT, który cechuje stylowy wygląd, a przede wszystkim dyskretnie zainstalowany mikrofon w jednej z kopułek. Koszt takiego zestawu to około 199 zł.

Creative WP-350 BluetoothJeśli zaś dysponujecie kilkoma wolnymi “groszami” to możecie się skupić na słuchawki Creative WP-350 Bluetooth, oferujące ciekawy wygląd, wbudowany niewidzialny mikrofon czy niezrównane wrażenia dźwiękowe dzięki technologii aptX, która zapewnia brak opóźnień i krystaliczną czystość dźwięku. Cena tych słuchawek to 239 zł.

 

Kup słuchawki Creative WP-350 Bluetooth

 

Z kolei jedną z atrakcyjniejszych propozycji dla graczy w klasie bezprzewodowych zestawów słuchawkowych są słuchawki Creative Tactic3D Rage Wireless v2.0. Posiadają one 50-mm przetworniki, odłączany mikrofon, podświetlenie PSB Prism ( 16 mln kolorów), wygodne przyciski do regulacji głośności i wyciszenia dźwięku, wbudowany akumulator oraz możliwość ładowania słuchawek podczas ich użytkowania poprzez złącze USB.

Cena ww. kompletu to około 289 zł.

Creative Tactic3D Rage Wireless v2.0

 

Wstęp
Zestaw nr.1 w cenie ok. 800 zł
Zestaw nr.2 w cenie ok. 900 zł
Zestaw nr.3 w cenie ok. 1300 zł
Zestaw nr.4 w cenie ok. 1600 zł
Zestaw nr.5 w cenie ok. 2000 zł
Zestaw nr.6 w cenie ok. 2300 zł
Zestaw nr.7 w cenie ok. 2700 zł
Zestaw nr.8 w cenie ok. 3200 zł
Zestaw nr.9 w cenie ok. 3500 zł
Zestaw nr.10 w cenie ok. 4500 zł
Zestaw nr.11 w cenie ok. 6500 zł
Zestaw nr.12 w cenie ok. 10000 zł
Polecane systemy operacyjne
Polecane monitory LCD
Polecane klawiatury
Polecane myszki komputerowe
Polecane zestawy głośnikowe
Polecane zestawy słuchawkowe
Zakończenie

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.