Home / Recenzje / Komputery stacjonarne / Polecane zestawy komputerowe i peryferia – październik 2016

Polecane zestawy komputerowe i peryferia – październik 2016

Polecane zestawy głośnikowe

Polecane zestawy głośników komputerowych, to również ważna część niniejszego zestawienia. Podzieliliśmy je na najpopularniejsze kategorie, takie jak 2.0, 2.1 oraz 5.1, tak aby jak największa liczba osób mogła znaleźć tu dla siebie odpowiedni produkt.

Zestawy 2.0

W grupie głośników 2.0 polecamy ekonomiczny zestaw Genius SP-M120, który posiada tradycyjny system zasilania z przewodem podłączanym do gniazda 220V. Rozwiązanie to gwarantuje, że deklarowana przez producenta moc 2W RMS jest jak najbardziej możliwa do uzyskania, w przeciwieństwie do szumnie deklarowanych przez niektóre firmy moce rzędu 3 czy 4W, które zasilane są jedynie z pojedynczego portu USB.

Na szczęście głośniki SP-M120 są zasilane w konwencjonalny sposób, co wychodzi im tylko na dobre. Posiadają one przycisk Power, pokrętło do regulacji głośności, wyjście słuchawkowe, a membrany w tym zestawie chronione są wytrzymałą, metalową siatką.

Cena tych głośników to zaledwie około 29 zł, co czyni je jedną z bardziej atrakcyjnych ofert w kategorii super ekonomicznych zestawów 2.0. Z kolei osoby mogące, a przede wszystkim chcące wydać dodatkowe 10 zł mogą zdecydować się na utrzymany w bardzo podobnej stylistyce model SP-M200, którego moc RMS to 6W.

Genius SP-M120

Z kolei w kategorii głośników typu 2.0, które oferują bardzo dobry stosunek ceny do oferowanych możliwości jest produkt rodzimej marki MODECOM MC-HF-10. Głośniki te cechuje moc na poziomie 10W (RMS) oraz obudowa wykonana z płyty MDF. Cena takiego zestawu do około 129 zł.

MODECOM MC-HF10 01

 

Listę proponowanych zestawów głośnikowych typu 2.0 zamykają “kolumny” Microlab Solo 6C new. Renomowana marka, moc 50W RMS (na kanał), sterowanie pilotem, długie kable, a także stonowany, klasyczny design, a przede wszystkim godna uwagi jakość dźwięku sprawiają, że osoby mogące wydać na ten element swojego zestawu komputerowego około 435 zł nie będą zawiedzione. Także waga samych kolumn wynosząca aż 13,7 kg mówi sama za siebie, że ten produkt ma w sobie to przysłowiowe “coś”.

Microlab SOLO 6C newMC-S2

Zestawy 2.1

W grupie zestawów głośnikowych typu 2.1 także przestawiamy kilka wartych uwagi modeli. Oczywiście im więcej pieniędzy możemy na takowy produkt przeznaczyć, tym w zasadzie “z góry” możemy liczyć, że otrzymamy proporcjonalnie lepsze parametry dźwięku czy wyższą jakość wykonania.

ModeCom MC-S2

Propozycje głośników 2.1 otwiera rodzimy produkt marki Modecom o symbolu MC-S2. Do plusów tego produktu należy zaliczyć dobry stosunek mocy do ceny (2 x 2,5 W + 5W RMS), sterowanie głośnością na pilocie, a także 3-5mm gniazda słuchawkowe oraz Line-in.

Creative Labs Inspire A120Creative A120 to z kolei stylowy zestaw głośnikowy 2.1 w korzystnej cenie wynoszącej ok. 79 zł. Zapewnia on doskonałą jakość dźwięku i głębokie basy podczas słuchania muzyki, grania w gry czy też przy oglądania filmów. W jego skład wchodzą dwa wąskie głośniki wraz z wydajnym głośnikiem niskotonowym (subwooferem) typu down-firing zapewniające wyjątkowe, bardzo realistyczne brzmienie. Także miłym dodatkiem jest przewodowy pilot zdalnego sterowania zwiększający wygodę regulowania ustawień według własnych potrzeb.

Kup głośniki Creative A120

Genius SW-G2.1 1250Z kolei propozycją adresowaną w kierunku graczy są głośniki Genius SW-G2.1 1250. W kwestii złączy mamy tu ten sam zestaw co w prezentowanym powyżej modelu MC-S2, niemniej głośniki te cechuje stosunkowo rzadko spotykany osobny moduł wzmacniacza, który nie jest zintegrowany czy to z subwooferem czy to z jedną z kolumn satelitarnych. Deklarowana przez producenta moc RMS “satelit” to 9W (na kanał) + 20W w przypadku głośnika niskotonowego. Także obiecywany nam stosunek sygnału do szumu na poziomie 90 dB należy uznać za bardzo dobrą wiadomość. Cena nie należy do najwyższych i aby stać się szczęśliwym posiadaczem gamingowyh Geniusów należy przygotować około 150 zł. Zestawy 5.1

Creative Inspire T6300

Dla fanów głośników 5.1 nie mamy niestety zbyt dobrych wieści. Legendarny zestaw Logitech X-530 jest bardzo słabo dostępny i z jego zakupem mogą być niemałe problemy, co znacznie ogranicza wybór godnego polecenia zestawu 5.1. Z obecnej oferty tego typu sprzętu możemy zarekomendować głośniki Creative Inspire T6300, które kosztują około 245 zł.

Kup głośniki Creative Inspire T6300

Logitech 5-1 Z506

Dzięki dźwiękowi o mocy RMS wynoszącej 75 W, głośniki Logitech 5.1 Z506 oferują wyrazisty dźwięk, który wypełni pomieszczenie, a potężny głośnikowi niskotonowy skutecznie ożywi muzykę, filmy i gry. Co więcej duża ilość wejść i wyjść jakie oferuje ten zestaw rekompensuje nieco wyższą bo wynoszącą 295 zł cenę.

Kup głośniki Logitech 5.1 Z506

 

 

Wstęp
Zestaw nr.1 w cenie ok. 800 zł
Zestaw nr.2 w cenie ok. 900 zł
Zestaw nr.3 w cenie ok. 1300 zł
Zestaw nr.4 w cenie ok. 1600 zł
Zestaw nr.5 w cenie ok. 2000 zł
Zestaw nr.6 w cenie ok. 2300 zł
Zestaw nr.7 w cenie ok. 2700 zł
Zestaw nr.8 w cenie ok. 3200 zł
Zestaw nr.9 w cenie ok. 3500 zł
Zestaw nr.10 w cenie ok. 4500 zł
Zestaw nr.11 w cenie ok. 6500 zł
Zestaw nr.12 w cenie ok. 10000 zł
Polecane systemy operacyjne
Polecane monitory LCD
Polecane klawiatury
Polecane myszki komputerowe
Polecane zestawy głośnikowe
Polecane zestawy słuchawkowe
Zakończenie

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.