Home / Recenzje / Komputery stacjonarne / Polecane zestawy komputerowe i peryferia – październik 2016

Polecane zestawy komputerowe i peryferia – październik 2016

Polecane myszki komputerowe

Podobnie jak sekcja polecanych klawiatur, także polecane myszy komputerowe są nowością, która zagościła po raz pierwszy w naszym cyklu polecanych zestawów komputerowych dobrych kilka miesięcy temu. Także tu dokonaliśmy podziału na trzy kategorie: myszy ekonomiczne, myszy dla graczy oraz myszy bezprzewodowe.

Z grupy przewodowych, ekonomicznych myszek polecamy model B110 firmy Logitech. Renomowany producent, niska cena (około 20 zł) oraz ergonomiczny kształt przemawiają za zakupem tego właśnie urządzenia.

Logitech B110 USB Mouse - mysz ekonomiczna

W tym miesiącu naszą polecana perełką jest mysz Roccat Lua, która co prawda nie ma tuzina przycisków jak profesjonalne myszki dla graczy ale też kosztuje sporo mniej bo ok. 100zł.

Dobrze zaprojektowana, ergonomiczna myszka posiada również wysokiej jakości materiały wykonania oraz ciekawe podświetlenie w kolorze jasno niebieskim.

Dobry sensor z regulacją czułości w zakresie 250-2000 dpi śledzi nawet najbardziej dynamiczną akcję w grze, dzięki czemu na pewno nie będziemy odstawali od pozostałych graczy w naszej ulubionej grze.

Roccat Lua

Jeśli chcielibyście natomiast nieco więcej przycisków i jeszcze lepszą precyzję, to kosztująca ok. 169 zł myszka SteelSeries Kana v2 da wam 6 przycisków, turniejowy sensor, wysokiej jakości teflonowe ślizgacze, optymalną wielkość oraz idealny kompromis wyposażenia do wydajności.

Na uwagę zasługuje zaawansowany optyczny sensor 4000 DPI, który sprawia, że bez względu na szybkie ruchy, uzyskacie najwyższą precyzję np. w grach FPS.

 

ASUS ROG Sica

ASUS ROG Sica

Myszkę ROG Sica opracowano z myślą o wytrzymaniu maratonów gier MOBA, na podstawie opinii profesjonalnych zespołów graczy. Ulepszone, dostępne tylko w produktach firmy ASUS gniazda ułatwiają zmianę przełączników i pozwalają użytkownikom na zmianę twardości kliknięć.

Oba przyciski myszki (lewy i prawy) zostały oddzielone od obudowy myszki, oferując lepszą responsywność, a łatwa wymiana przełączników umośliwia regulację twardości kliknięć. Dzięki wbudowanej pamięci flash, w użytkownik może zapisywać swoje ulubione profile.

Wielu graczy z pewnością doceni interfejs ROG Armoury umożliwiający łatwą regulację ustawień przycisków, czułości i efektów świetlnych. Parametry myszki ś arównież co najmniej dobre, w tym 5000 DPI, 130 ips, akceleracja 30g i 1000Hz częstotliwości złącza USB. Także cena wynosząca obenie ok. 210-230 zł jest bardzo atrakcyjna.

Tutaj możesz kupić myszkę ASUS Rog Sica

SteelSeries Kana v2

W kategorii myszy dla graczy polecamy produkt Mad Catz z serii R.A.T. 5. Jest to z pewnością mysz obok której każdy gracz nie powinien przejść obojętnie: wysoka czułość (5600 DPI), szeroki zakres regulacji (pokrętła, pięć 6-gramowe odważniki), spora liczba przycisków w tym przycisk Precision Aim, to tylko niektóre zalety tego urządzenia. Średnia cena dla ww. myszki to około 229 zł.

Tutaj możesz kupić myszkę Mad Catz R.A.T. 5

Mad Catz R.A.T. 5 - myszy dla graczy

Z kolei w kategorii myszy bezprzewodowych całkiem niezłym wyborem, a zarazem dość atrakcyjnym cenowo jest mysz Logitech M235. Ergonomiczny kształt, atrakcyjna cena oraz kompaktowe rozmiary to jedne z jej głównych zalet. Cena tego modelu to około 79 zł.

Tutaj możesz kupić tą myszkę w kolorze czarnym Logitech M235

Tutaj zaś w kolorze różowym za 49 zł Logitech M235

Logitech M235 - myszy bezprzewodowe

 

 

Pośrednią cenowo, a także w kwestii oferowanych możliwości wśród myszek bezprzewodowych jest urządzenie A4TECH Bloody RT5 Terminator, której cena oscyluje na poziomie 179 zł. Model ten posiada optyczny sensor o czułości od 100 do 4 000 DPI, 9 programowanych przycisków oraz wbudowany akumulator o pojemności 600 mAh. Ponadto myszkę tę cechuje futurystyczny design, przywodzący na myśl konstrukcje z serii R.A.T. firmy Mad Catz.

A4TECH Bloody RT5 Terminator 01

Jedną z bardziej zaawansowanych, bezprzewodowych myszy komputerowych dla graczy jest propozycja marki SteelSeries w postaci modelu SENSEI. Myszka ta posiada nowoczesny, laserowy sensor Pixart ADNS 9800, który oferuje rozdzielczość CPI od 100 do 8 200 CPI lub nawet do 16 400 DCPI przy użyciu oprogramowania SteelSeries Engine 3. Ponadto jedną z ważniejszych zalet tej myszki jest czas reakcji, który wynosi zaledwie 1 ms.

Producent deklaruje, że w pełni naładowany akumulator pozwoli nam na grę do 16 godz. Ponadto ciekawym gadżetem jest także podświetlana podkładka ładująca do myszki. cena modelu SENSEI to około 489 zł.

SteelSeries SENSEI 01

Ci, którzy lubią nieco inną niż czarną stylistykę, a do tego grają może przypaść do gustu nasza następna propozycja Corsair Vengeance M65, biała mysz oferująca rozdzielczość 8200 dpi i specjalny przycisk Sniper, umieszczony pod kciukiem, pozwala na szybkie dostosowanie czułości sensora i dopasowanie jego parametrów do aktualnych potrzeb. W trakcie gry możliwa jest również zmiana częstotliwości działania urządzenia, co pozwala na dobranie odpowiedniego czasu reakcji, zaś odważniki dostosują optymalną wagę gryzonia do każdej dłoni.

Walory wizualne poprawiane są za pomocą podświetlenia klawiszy i rolki przewijania oraz plecionego kabla USB. Mysz zdecydowanie warta swojej ceny.

 Corsair Vengeance M65

Nowością miesiąca jest myszka Cougar 600M oferująca Sensor 8200 DPI,32-bitowy procesor, częstotliwość 1000Hz. Jednym zdaniem: mysz Cougar 600M jest bardzo precyzyjna, szybka oraz bardziej funkcjonalna.

Warto także wspomnieć, że ten gryzoń zapewnia 8 przycisków i 3 konfigurowalne profile, które są zapamiętane przez urządzenie co łącznie daje 27 różnych funkcji. Przycisk SNIPER z kolei pozwala przełączyć tryb DPI z szybkiego na precyzyjny w jednej chwili! Oprogramowanie Cougar UIX umożliwia prostą konfigurację własnych ustawień.

Cougar 600M

Wstęp
Zestaw nr.1 w cenie ok. 800 zł
Zestaw nr.2 w cenie ok. 900 zł
Zestaw nr.3 w cenie ok. 1300 zł
Zestaw nr.4 w cenie ok. 1600 zł
Zestaw nr.5 w cenie ok. 2000 zł
Zestaw nr.6 w cenie ok. 2300 zł
Zestaw nr.7 w cenie ok. 2700 zł
Zestaw nr.8 w cenie ok. 3200 zł
Zestaw nr.9 w cenie ok. 3500 zł
Zestaw nr.10 w cenie ok. 4500 zł
Zestaw nr.11 w cenie ok. 6500 zł
Zestaw nr.12 w cenie ok. 10000 zł
Polecane systemy operacyjne
Polecane monitory LCD
Polecane klawiatury
Polecane myszki komputerowe
Polecane zestawy głośnikowe
Polecane zestawy słuchawkowe
Zakończenie

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.