Home / Aktualności / Komputery / Polecane zestawy komputerowe i peryferia kwiecień 2016 – zakupy z głową

Polecane zestawy komputerowe i peryferia kwiecień 2016 – zakupy z głową

Polecane klawiatury

Polecane klawiatury to część, w naszym cyklu polecanych zestawów komputerowych, która jak zauważyliśmy stanowi dla was ważną sekcję. Dzieje się tak zapewne, że są one szczególnie ważne zarówno do pracy jak i zabawy, w tym gier. Sekcję tę podzielimy na trzy kategorie: klawiatury ekonomiczne, klawiatury dla graczy oraz klawiatury bezprzewodowe.

Logitech K120 - klawiatury ekonomiczne

W kategorii klawiatur ekonomicznych polecamy model firmy Logitech o symbolu K120. Klawiatura ta kosztuje około 35 zł, dzięki czemu może na nią pozwolić sobie w zasadzie każdy użytkownik komputerów osobistych. Nie polecamy zakupu urządzeń kosztujących około 10-15 zł, ponieważ w konstrukcjach z tego przedziału cenowego nie tylko otrzymujemy produkt niskiej jakości, ale także nie jest w nich rzadkością zjawisko niedziałania wybranych klawiszy spowodowane niewłaściwym układaniem się gumek pod klawiszami.

Tutaj możesz kupić klawiaturę Logitech K120

 

Thermaltake COMMANDER Gaming Gear Combo

Kosztujący ok. 160 zł zestaw Thermaltake COMMANDER Gaming Gear Combo, to nasza nowość w tym miesiącu.Ciekawy wygląd z metalowymi wstawkami oraz przełącznikami Type II Plunger Switches i mechanicznymi nakładkami sprawiają, że odczucia z używania tej klawiatury przypominają te znane z mechanicznych odpowiedników. To z pewnością powinno poprawić nasze osiągnięcia w grach, zarówno pod względem prędkości jak i czasu reakcji.

Nasadki klawiszy tej klawiatury mogą być zastąpione naszymi metalowymi nasadkami Tt eSports w celu zapewnienia ostrzejszego, bardziej zdecydowanego odczucia naciśnięcia klawisza.  Niezprzeczalnym atutem klawiatury Tt COMMANDER jest całkowite podświetlenie niebieskimi diodami LED z regulacją natężenia podświetlenia.

Z kolei mysz oferuje czułość do 2400 DPI, przełączniki OMRON zapewniające ostre, czyste kliknięcie jak również  wygodne uchwyty, aby zapewnić pełne skupienie w grze.

 

Logitech Illuminated K740

Zwolennikom klawiatur typu Slim polecamy zaś model Illuminated z serii K740 firmy Logitech, który posiada podświetlane diodami LED klawisze, ciekawy układ klawiszy (np. duże klawisze Del i Enter), a także wyjątkowo cienką (płaską) obudowę. Jej cena to około 180 zł, która w połączeniu z ww. cechami wydaje się propozycja całkiem uczciwą i sensowną.

Tutaj możesz kupić klawiaturę Logitech K740

Microsoft Ergonomic Keyboard 4000

Z kolei na fanów klawiatur z dzielonym układem klawiszy z czystym sumieniem możemy polecić model z serii Natural 4000 od Microsoft. Cena poniżej 200 zł, wyjątkowo wysoka funkcjonalność, ergonomiczny kształt, to jej największe zalety, a wieloletnie doświadczenie producenta z Redmond w konstrukcji tego typu produktów, to dodatkowa rekomendacja przemawiająca za wyborem ww. urządzenia.

Tutaj możesz kupić klawiaturę Microsoft Natural 4000

Mad Catz CYBORG V7 KEYBOARD - klawiatury dla graczy

Z kolei w klasie klawiatur dla graczy proponujemy dwa modele. Pierwszy kosztujący około 260 zł produkt firmy Mad Catz CYBORG V7 posiada zintegrowaną podkładkę pod nadgarstki, podświetlanie klawisze z dedykowanym (odmiennym) podświetleniem tzw. stref dla graczy (klawisze WSAD oraz strzałki), które są ponadto wykonane z aluminium.

Tutaj możesz kupić klawiaturę Mad Catz CYBORG V7

Steelseries Apex Raw

W tej edycji polecanych zestawów komputerowych polecamy ponownie klawiatura, której cena plasuje ją pomiędzy prezentowanymi tu klawiaturami firm Mad Catz oraz Razer. Steelseries Apex Raw to prawdziwa, “pełnokrwista” klawiatura dla graczy, którą cechuje kilka oryginalnych rozwiązań (skośne strzałki kierunkowe czy bardzo duży klawisz Spacja). Koszt tego modelu to około 260 zł.

Tutaj możesz kupić klawiaturę Steelseries Apex Raw

Razer DeathStalker - klawiatury dla graczy

Druga z naszych propozycji z grupy klawiatur gamingowych to Razer Death Stalker. Jej koszt to około 309 zł i także tu dostajemy zintegrowaną podkładkę pod nadgarstki, podświetlane klawisze, a także mniej “krzykliwą” stylistykę, która dla niektórych graczy może być dodatkowym atutem (jak również w pewnym sensie wadą).

Tutaj możesz kupić klawiaturę Razer DeathStalker

Logitech G510s Gaming

Kolejną polecaną Wam klawiaturą jest Logitech G510s Gaming, który choć kosztuje około 370 zł, to na tle konkurencji wyróżnia się wyświetlaczem LCD, podświetlanymi klawiszami (paleta RGB), zintegrowaną podkładką pod nadgarstki, przełącznik trybu gry, a przede wszystkim 18 klawiszami G (zapis do 54 indywidualnych ustawień).

Tutaj możesz kupić klawiaturę Logitech G510s Gaming

Logitech K270 - klawiatury bezprzewodoweOstatnią z naszych propozycji polecanych klawiatur jest bezprzewodowy model marki Logitech o symbolu K270. Klawiaturę tę cechuje stosunkowo minimalistyczny, tradycyjny design oraz klawisze multimedialne zlokalizowane w górnej części urządzenia. Jej koszt to około 85 zł, dzięki czemu jest to całkiem atrakcyjna propozycja jak na produkt z kategorii klawiatur bezprzewodowych.

Tutaj możesz kupić klawiaturę Logitech K270

 

ASUS Strix Tactic ProNowość tego miesiąca w dziale klawiatur stanowi model ASUS Strix Tactic Pro, mechaniczna klawiatura dla profesjonalnych (i nie tylko) graczy. Jednak funkcje i wygląd idą w parze z ceną, która obecnie oscyluje w granicach 440-500 zł.

Jednak w tej cenie otrzymamy podświetloną klawiaturę mechaniczną zapewniającą szybką responsywność i możliwość wyboru przełączników Cherry MX – czarnych, niebieskich i czerwonych. Wykorzystuje ona także technologię N-KeyRollover (NKRO) poprzez USB i posiada 13 dedykowanych, łatwo dostępnych klawiszy macro umożliwiających szybką i łatwą konfigurację komend.

Klawiatura posiada specjalny klawisz umożliwiający nagrywanie makr „w locie” – dzięki temu nie musisz przerywać gry, aby zapisać sekwencję klawiszy  a  dołączony jest pakiet oprogramowania, który zapewnia łatwą instalację, zaawansowaną personalizację oraz wbudowane 4MB pamięci umożliwi podłączenie klawiatury i korzystanie z niej bez instalacji.

Tutaj możesz kupić klawiaturę ASUS Strix Tactic Pro

 

 

Wstęp
Zestaw nr.1 w cenie ok. 800 zł
Zestaw nr.2 w cenie ok. 900 zł
Zestaw nr.3 w cenie ok. 1300 zł
Zestaw nr.4 w cenie ok. 1600 zł
Zestaw nr.5 w cenie ok. 2000 zł
Zestaw nr.6 w cenie ok. 2300 zł
Zestaw nr.7 w cenie ok. 2700 zł
Zestaw nr.8 w cenie ok. 3200 zł
Zestaw nr.9 w cenie ok. 3500 zł
Zestaw nr.10 w cenie ok. 4500 zł
Zestaw nr.11 w cenie ok. 6200 zł
Zestaw nr.12 w cenie ok. 10000 zł
Polecane systemy operacyjne
Polecane monitory LCD
Polecane klawiatury
Polecane myszki komputerowe
Polecane zestawy głośnikowe
Polecane zestawy słuchawkowe
Zakończenie

 

Polecane klawiatury Polecane klawiatury to część, w naszym cyklu polecanych zestawów komputerowych, która jak zauważyliśmy stanowi dla was ważną sekcję. Dzieje się tak zapewne, że są one szczególnie ważne zarówno do pracy jak i zabawy, w tym gier. Sekcję tę podzielimy na trzy kategorie: klawiatury ekonomiczne, klawiatury dla graczy oraz klawiatury bezprzewodowe. W kategorii klawiatur …

Ocena końcowa

Ocena miesiąca

Dobrze

Podsumowanie : Spadek cen wielu podzespołów poskutkował jeśli nie zmianą podzespołów danego zestawu, to obniżką ceny całości, a to z kolei można wykorzystać na zakup, klawiatury, myszki czy innych peryferiów.

Twoja ocena: 4.55 ( 1 votes)
90