Home / Aktualności / Muzyka / Polecane zestawy hi-fi do 2 tys. zł

Polecane zestawy hi-fi do 2 tys. zł

zestawy hi-fi

Zestawy Hi-Fi, jakkolwiek nie były by podobne, to przy bliższym przyjrzeniu czar pryska, gdyż różnią się one czasami bardziej niż kobieta i mężczyzna. Naszym zdaniem w proponowanym przedziale cenowym do 2 tys. zł spora część kupujących szuka dobrego stosunku ceny do jakości, kręcąc bardziej nosem niż niejeden audiofil szukający dla siebie zestawu za kilkadziesiąt tysięcy. 

Czego więc szukać zastanawiając się nad wymarzonym zestawem audio? Przede wszystkim wspomnianej jakości, a konkretnie metalowej obudowy jednostki centralnej oraz kolumn wykonanych z drewna (oczywiście jeśli to możliwe). Po drugie liczy się łatwość obsługi i reakcja systemu na używane funkcje. Nie ma nic bardziej frustrującego (no może poza słabym dźwiękiem) niż powolne menu, czy skrobanie w głowę zastanawiając się jak np. ustawić zegarek.

W niniejszym zestawieniu postaramy się zaproponować wam kilka zestawów hi-fi w różnym przedziale cenowym, które oferują wszystkie wspomniane wymagania a ponadto ładnie wyglądają. Będziemy starać się unikać “kosmicznych”, napakowanych plastikami produktów, które poza wystawieniem na Haloween nie były by w stanie przyciągnąć chyba nikogo na dłuższą chwilę.

 

Pioneer X-EM22 (cena ok. 500 zł)

Pioneer X-EM22 02

Co można kupić za ok. 5 stówek? Nie wiele, bo nawet cotygodniowe zakupy dla średniej rodziny potrafią kosztować co najmniej tyle. Jeśli jednak szukacie czegoś z klasą, czegoś co zapewni zarówno wam, waszej rodzinie i odwiedzającym wam gościom, to sporcie w stronę  zestawu hi-fi Pioneer X-EM22.

Nie oferuje on może tyle co 2, 3 lub nawet 4 krotnie droższe zestawy, aczkolwiek mamy tu 2 x 15 W mocy, wsparcie dla muzyki zapisanej w formatach MP3, WMA oraz łączność Bluetooth do komunikacji np. z naszym smartfonem, tabletem czy innym urządzeniem wykorzystującym tą technologię czy USB do podłączania np. pendrive z muzyką. Co więcej, jako jeden z nielicznych ten model potrafi bez problemu odgrywać audiobooki, co jest jego niezaprzeczalnym atutem.

Również na plus należy zaliczyć wysoką jakość dźwięku wydobywającą się z dołączonych do zestawu kolumn. Z tak (dla niektórych) niewielką mocą ten zestaw jest w stanie wypełnić czystym dźwiękiem nawet mieszkanie o metrażu ponad 50 m kwadratowych.

 

 

Kruger & Matz KM1584CD (cena ok. 800 zł)

Kruger Matz KM1584CDW cenie do 1000 zł warto zwrócić uwagę na model KM1584DC firmy Kruger & Matx oferujący znamionową moc 2 x 45W oraz atrakcyjny wygląd, przy zachowaniu dobrej jakości materiałów. 

W tej cenie obecność MP3, WMA oraz bezprzewodowego przesyłania dźwięku za pomocą Bluetooth czy gniazdo USB bardzo cieszy. Niemalże tak samo jak 2-drożne wykonane z drewna kolumny z bass reflex.

Kruger Matz KM1584CD 01

Panasonic SC-PMX70EG-K (cena ok. 999 zł)

Panasonic SC-PMX70EG-K

Dotykający granicy 1000 zł zestaw Panasonica to ciekawa propozycja ze względu na kilka rzeczy. Pierwsza to dosyć spora bo wynosząca 2 x 60 W moc. Druga z kolei funkcja odtwarzania plików w formacie odtwarzanie FLAC o czym w opisie nie ma mowy, aczkolwiek nieco ograniczone wydaje się wsparcie jedynie dla MP3. Niemniej jednak kolumny z 3-drożnym bass refleksem są zadowalające. Zawsze mogło by być lepiej, ale niekoniecznie taniej. 

 Bezproblemowa jest tez obsługa, tak samo jak łączenie się urządzeń przez Bluetooth czy słuchanie muzyki z pendrive przez USB.

 Panasonic SC-PMX70EG-K 01

Denon CEOL Piccolo DRAN-4 (1500 zł)

Denon CEOL Piccolo DRAN-4Z kolei 1500 zł kupi nam bardzo interesujący zestaw marki Denon, napakowany nie tylko niezbędnymi wręcz funkcjami ale również oferujący ładny wygląd. 

Nie tylko wsparcie AAC, AIFF, ALAC Apple Lossless, FLAC, MP3, WAV, WMA czy szeroki wachlarz łączności Wi-Fi, DLNA, AirPlay, Bluetooth, NFC trzeba wspomnieć przy okazji atutów modelu CEOL Piccolo DRAN-4. Także Spotify Connect oraz gniazdo USB ponad przejrzysty i łatwy w obsłudze pilot zdezydowanie przemawia na jego korzyść.

Idąc za ciosem należy wspomnieć moc 2 x 40 W, która dostarcza na wysokiej jakości głośniki mocne brzmienia, a one same oferują czysty, klarowny dźwięk, nie ważne czy to film, muzyka czy wiadomości.

Co więcej Denon zapunktował bardziej umieszczając Cyfrowe złącze optyczne oraz wyjście dla aktywnego subwoofera. 

Denon CEOL Piccolo DRAN-4 01

 

Pioneer X-HM72-K (cena ok. 1800 zł)

Pioneer X-HM72-K

Ciekawa wieża hi-fi o mocy znamionowej 2 x 50W oraz wspierająca standardy plików muzycznych AAC, AIFF, FLAC, MP3, WAV, WMA to nasza kolejna propozycja. Do pełni szczęścia Pioneer dorzuca obsługę  Wi-Fi, DLNA, AirPlay i Bluetooth – czyli obecne standardy z bezprzewodowym przesyłaniu muzyki.

Na uwagę przy okazji zasługuje radio analogowe Pioneer X-HM72-K z pamięcią, oraz internetowe pozwalające na rozszerzenie ilości dostępnych stacji z całego świata, a tym samym dopasowanie się do konkretnego gustu muzycznego. Cieszy także wsparcie Spotify Connect oraz obsługa pamięci USB.

Wymagający użytkownicy docenią wysoką jakość wykonania, oraz dorównującą im jakość głośników, które dają bardzo przyjemny dla ucha dźwięk – szczególnie przy plikach FLAAC i Spotify Premium oferującego lepszy bitstream rate. Słowem bardzo ciekawy zestaw, który wpasuje się do każdego pomieszczenia i dpstarczy dobrej jakości dźwięk i doznania z obcowania z tym zestawem za ok. 1800 zł.

Pioneer X-HM72-K tyl