Home / Aktualności / Pokevision – interaktywna mapa ułatwiająca grę w Pokemon Go

Pokevision – interaktywna mapa ułatwiająca grę w Pokemon Go

Pokevision mapa

Pokevision to interaktywna mapa ułatwiająca grę w Pokemon Go, niekwestionowany hit Nintendo. W ciągu ostatnich kilku tygodni mobilna gra wciąga coraz większą liczbę graczy, który ze smartfonami i tabletami przemierzają ulice w poszukiwaniu wszelkiego rodzaju stworów. 

Jak wiadomo, gra ta wykorzystuje dane Google z GPS w celu wypełnienia świata wirtualnymi Pokemonami, które możecie złapać, zwiększyć ich poziom oraz walczyć z innymi graczami. 

Niemniej łapanie Pokemonów to łatwizna w porównaniu z ich znajdywaniem, gdyż ogromną liczbę kilkuset osobników nie znajdziemy koło nas, lecz musimy się nachodzić i natrudzić aby to osiągnąć.

Z pomocą przychodzi jednak strona Pokevision, która po wpisaniu interesującej nas lokalizacji ukaże ukrywające się w niej Pokemony. Co więcej, na interaktywnej mapie poza stworkami widzimy także czas, przez który pozostaną one w danej lokalizacji, dzięki czemu wiemy, czy zdążymy do nich dojść czy nie. Mapę można uaktualnić co 30 sekund. Aby mieć w ogóle możliwość skorzystania z niej należy udostępnić geolokalizację w przeglądarce, inaczej nie skorzystamy z mapy.

Mapa dostępna na stronie Pokevision obsługiwana jest w bardzo prosty sposób – wpisujemy np. nazwę miasta, ulicy itp, lub po prostu nawigujemy ją myszką, a następnie odświeżamy aby ukazać urywające się w danym miejscu stworki. Warto wspomnieć, że ze względu na duże obciążenie serwerów strona może nie zawsze działać, aczkolwiek my nie mieliśmy z nią problemów i zachęcamy was do skorzystania z tej ciekawej możliwości. W końcu dzięki niej łatwiej jest złapać t co nas interesuje w Pokemon Go.