Home / Gry / Pokemon Go – poważne obrażenia, zaginięcie czyli efekty fascynacji grą Nintendo

Pokemon Go – poważne obrażenia, zaginięcie czyli efekty fascynacji grą Nintendo

Pokemon Go

Granie w Pokemon Go, ostatnią mobilną wersję Nintendo z pewnością dostarcza wrażeń samych w sobie, aczkolwiek nie takich jak poważne obrażenia po upadku z wysokiego wzniesienia, których doświadczyło dwóch graczy z San Diego, USA.

Podczas gdy jeden z nich spadł z urwiska na plażę z wysokości 10-15 metrów, tak drugi zobaczył plażowe piaski spadając 25 metrów. Jak dowiadujemy się od władz przeprowadzających dochodzenie, obaj poszkodowani odnieśli poważne, aczkolwiek nie zagrażające życiu obrażenia i trafili już do szpitala. Inny przypadek obejmuje grupę graczy, która w Wielkiej Brytanii zagubiła się w jaskiniach, gdyż szukała ona potworków z Pokemon Go. Dopiero po uzyskaniu zasięgu na telefonach mogli oni wykonać połączenie i uzyskać pomoc w odnalezieniu.

W kolejne niebezpieczeństwa wpadło też kilka osób, które zostały okradzione po tym jak wkroczyły w terytorium działania złodziei, do tego w nocy. Wszystko w imię znalezienia kolejnego potworka.

Także jak widzicie jakkolwiek gra Nintendo nie jest wciągająca, niesie za sobą pewne niebezpieczeństwa. Niemniej jednak stosowna informacja znajduje się przez rozpoczęciem rozgrywki w Pokemon Go, aczkolwiek jak widać niektórzy ją chyba ignorują. A jak jest w waszym przypadku oraz co sądzicie o opisanych tu zdarzeniach?