Home / Aktualności / Pokaz gier działających na Xbox serii X w tym Dirt 5, Assasin’s Creed Valhalla czy Bright Memory Infinite

Pokaz gier działających na Xbox serii X w tym Dirt 5, Assasin’s Creed Valhalla czy Bright Memory Infinite

Jeśli nie zapomnieliście wczoraj nastroić odbiorniki na pokaz gameplay z gier Xbox serii X, zobaczyliście kilka interesujących tytułów, wśród których był Dirt 5, Assasin’s Creed Valhalla, Bright Memory Infinite, Chorvs, Madden 21, Blodlines 2, Ascent i kilku innych. Wraz ze zwiastunami mogliśmy dowiedzieć się nieco więcej o samych ograch czy to od ich twórców, czy też osób związanych w mniejszym lub większym stopniu z ich produkcją. Gier było naprawdę sporo i jak zapewniają twórch nowego Xboxa, będzie ich znacznie więcej z kolejnymi premierami już tego lata.

Jak wiemy konsola ma pojawić się w sezonie świątecznym, w związku z czym powinniśmy być świadkami naprawdę sporej liczby wyjątkowych gier, które na nią trafią. Ujawniona już jakiś czas temu specyfikacja serii X nie daje cienia wątpliwości, że gry będą na niej działały bardzo płynnie. Tajemnicą pozostaje jednak odpowiednik Ray Tracing, który ma być również dostępny, jednak na chwilę obecną Microsoft nic o tym nie mówi. 

Jedną z ciekawszych produkcji wydaje się być Dirt 5, który będzie działał w 4K 60 klatek na sekundę na Xbox Series X, a także będzie oferował tryb 120 klatek na sekundę – prawdopodobnie w niższej rozdzielczości. Wygląda na to, że jest to pierwsza gra na konsolę Xbox Series X z potwierdzoną liczbą klatek na sekundę powyżej 60 klatek na sekundę i miejmy nadzieję, że nie ostatnią. Dla wszystkich, którzy nie mogli jednak oglądać prezentacji wspomnianych gier podczas Xbox Gameplay Premiere mamy poniższy skrót, do którego obejrzenia gorąco zapraszamy.

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.