Home / Aktualności / Pogłoski o 20 megapixelowym smartfonie Sony Experia i1

Pogłoski o 20 megapixelowym smartfonie Sony Experia i1

Wojna megapixelowa w smartfonach trwa nie od dziś. Obecnie popularne są aparaty 12-13MPix (Sony Experia Z, Samsung Galaxy S4). Nokia zapowiedziała premierę swojego flagowego produktu z serii Lumnia, który posiadał będzie aparat 41 megapixelowy.

Sony zapowiedziało niedawno specyfikację swojego phabletu Experia Z Ultra z 6,6 calowym ekranem. W sieci natomiast na równi z tą wiadomością pojawiły się pogłoski o przygotowywanym przez koncern Sony telefonie z aparatem do 20 megapixeli. Według nich smartfon Sony o kodowej nazwie Honami pojawi się początkowo w USA i będzie zawierał procesor Snapdragon serii 800 , 5 calowy ekran full HD wykonany w technologii Triluminos z funkcją obrazu X-Reality, układ graficzny adreno 330, 2 GB pamięci ram, 32 GB pamięci wewnętrznej wraz z rozszerzeniem przez karty micro SD, kamerę ze wspomnianymi 20 MPix, baterię o pojemności 3000mAh oraz konstrukcję z wykorzytaniem metalu oraz włókiem węglowych. Systemem napędzający bestę Sony ma być Android 4.2.2 lub nowszy.

Co sądzicie o takim smartfonie? Czy myślicie, że Sony rzeczywiście pracuje nad takim telefonem? Który koncept najbardziej się wam podoba?

Galeria: