Home / Aktualności / Podświetlenie Razer Chroma pojawi się na urządzeniach innych firm w tym m.in. MSI, AMD, Thermaltake i Gigabyte

Podświetlenie Razer Chroma pojawi się na urządzeniach innych firm w tym m.in. MSI, AMD, Thermaltake i Gigabyte

 

Firma Razer ogłosiła dzisiaj, że wielokrotnie nagradzana technologia podświetlenia Razer Chroma będzie dostępna także dla wybranych partnerów. Pozwoli to na podłączenie urządzeń firm zewnętrznych do ekosystemu Chroma, dzięki czemu pełne spektrum kolorów trafi do jeszcze większej liczby graczy.

Razer Chroma to jedyna na świecie platforma podświetlenia, która została zintegrowana z ponad stoma grami, takimi jak Overwatch, Fortnite, Quake Champions, Diablo i wieloma innymi.

Chroma to także pełna integracja z systemem inteligentnego oświetlenia Philips Hue, pozwalającym graczom na wykreowanie, we własnych pokojach, niezwykłej atmosfery, całkowicie zmieniającej sposób w jaki grają. System można dostosowywać do własnych preferencji na poziomie pojedynczej żarówki.

Dotychczas gracze używający sprzętu Razera nie mogli się cieszyć pełną synchronizacją efektów świetlnych z urządzeniami innych firm, takimi jak obudowy PC, płyty główne czy wentylatory.

Razer Chroma Connected Devices Program umożliwi partnerom – MSI, NZXT, AMD, Thermaltake, Lian Li, Vertagear, Gigabyte oraz Ducky na korzystanie z systemu Chroma za pośrednictwem interfejsu API, pozwalającego na włącznie podświetlenia na ich platformach oprogramowania.

“Obecnie gracze mają wiele urządzeń z podświetleniem RGB, ale nie mogą one dostarczyć prawdziwie immersyjnego doświadczenia, ponieważ się ze sobą nie komunikują” – powiedział współzałożyciel i CEO Razera Min-Liang Tan. “Po raz pierwszy dajemy naszym partnerom możliwość korzystania z systemu Chroma, aby wypełnić tę lukę, z korzyścią dla wszystkich graczy”.

Dzięki wykorzystaniu Razer Chroma w urządzeniach produkowanych przez osiem dodatkowych firm, gracze będą mogli synchronizować ulubione efekty świetlne swoich stacji bojowych, bez względu na to z których komponentów partnerskich marek korzystają. 

Pierwsze partnerskie urządzenia, wspierające Razer Chroma pojawią się w czwartym kwartale 2018 roku.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.