Home / Aktualności / Podświetlenie ASUS ROG Aura Terminal – przenieś swoje gry do następnego poziomu

Podświetlenie ASUS ROG Aura Terminal – przenieś swoje gry do następnego poziomu

Niecałe dwa lata temu recenzowaliśmy podświetlenie obudowy Hue+ firmy NZXT, niebawem zaś na rynek trafi coś podobnego, ROG Aura Terminal od Asusa, który przeniesie podświetlenie (tym razem np. monitora lub innego urządzenia), na zupełnie inny poziom. Nowa puszka tajwańskiego producenta jest w stanie sama sterować oświetleniem całej wiązki diod LED w RGB. Kontroler posiada cztery porty, z których każdy obsługuje maks. 90 diod LED, dając łącznie 210 diod LED. 

Jak podpowiada Asus, paski LED można przyczepić np. z tyłu monitora w celu oświetlenia otoczenia i reagować na zdarzenia w grze – tzw. oświetlenie „Halo”. Wraz z kontrolerem, producent ten zaprezentował go na targach Consumer Electronics Show na początku tego roku. Teraz zaś trafia on w końcu do sprzedaży – choć niezupełnie wszędzie, to na początek pojawił się on przedsprzedaży w jednym z brytyjskich sklepów  OverclockersUK w cenie 69,95 funtów.

Umieszczone na tylnych krawędziach monitora paski synchronizowane są za pomocą specjalnego oprogramowania, które wykrywa kolory wyświetlane wzdłuż krawędzi ekranu i zmienia diody LED tak, aby pasowały do ​​siebie, tworząc dynamiczny blask, tym samym tworząc efekt świetlny wykraczający za granice monitora. Reaktywne oświetlenie zwiększa zanurzenie, szczególnie w kolorowych grach takich jak Overwatch.

Sterownik podłącza się do gniazda USB 2.0 płyty głównej, współpracującego z Aura Sync RGB Asusa. Z tego względu z pewnością skorzystają na tym najbardziej (choć nie tylko), użytkownicy tych płyt i tej technologii. Kontroler do prawidłowej pracy wymaga również 4-pinowego złącza Molex lub podłączenia do gniazdka sieciowego za pomocą mocy zasilacza o mocy 45W.

W pudełku ROG Aura Terminal, Asus oddaje nam do dyspozycji dwa paski LED RGB o długości 30cm i jeden 60cm, trzy przedłużacze, naklejki, kilka opasek kablowych oraz różne kable.

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.