Home / Aktualności / Podsumowanie dziesiątej edycji PGA.

Podsumowanie dziesiątej edycji PGA.

PGA 2015 banner

Tegoroczna, 10 juz edycja PGA za nami, rzućmy okiem na wydarzenia dnia drugiego oraz final day.

Tegoroczna, 10 juz edycja PGA za nami, rzućmy okiem na wydarzenia dnia drugiego oraz final day.

Po niezbyt udanym Vip Day’u, z obawą oczekiwaliśmy dnia następnego, na szczęście tym razem nie zawiedliśmy się, organizatorzy stanęli na wysokości zadania.

 

Cały czas coś się działo, każdy mógł znaleźć coś dla siebie, fani Youtube’a otrzymali możliwość spotkania swoich internetowych idoli w ramach Stars4Fans, zapaleni gracze mieli do swojej dyspozycji niezliczoną ilość stanowisk, gdzie mogli zmierzyć się między sobą w gry takie jak Tekken, League of Legends czy Heroes of the Storm. 

 

Na scenach brylowali m.in. Dis, Kiara, Dj Pallaside, przyciągając tłumy wieloma konkursami. Trzeba również wspomnieć o scenie Twitcha gdzie odbywały się wydarzenia takie jak turniej Counter Strike-Global Offensive, League of Legends czy konkurs na najlepszy cosplay, prowadzone przez przez takie postacie jak Izaaka czy Jankos. Fani gier moba otrzymali również możliwość obejrzenia meczy mistrzostw świata w League of Legends, na dużym ekranie, co spotkało sie z entuzjastycznym odzewem ze strony miłośników tej gry.

 

Nie zabrakło również atrakcji dla fanów czołgów, w trakcie trwania PGA miał miejsce turniej Continental Rumble,  który wyłonił najlepszą drużynę z rejonu Europy oraz Rosji. Zwycięzcą została europejska drużyna Tornado Rox która po pasjonującej walce pokonała Wombats on Tanks, ostatnie miejsce na podium zajęła drużyna Na`Vi .

Jak można było się spodziewać turniej ten cieszył się ogromnym zainteresowaniem, w trakcie trwania widzowie wypełnili Salę Ziemi po same brzegi.

 

Dużą popularnością cieszyły się również stanowiska gier niezależnych, gdzie mogliśmy wypróbować dzieła mniejszych studiów, jak i wyrazić swoje opinie na ich temat, pomagając tym samym developerom w dalszym ich doskonaleniu.

 AKonkurs Cosplay

B

Sala Ziemi podczas Continental Rumble

C

Drużyna Na’ Vi

d

Scena Stars4fans

E

Scena Lg, prowadzący Dis

f

Stream z mistrzostw świata w League of Legends

Podsumowując, mimo początkowej klapy tegoroczne PGA można uznać za udane. 

Czy warto było przyjechać ? Zdecydowanie tak, każdy mógł znaleźć coś dla siebie, starsi jak i młodsi gracze. Dzięki dobremu rozplanowaniu hal, goście mogli swobodnie przemieszczać się między atrakcjami, nie brakowało dobrej zabawy. 

Pozostaje nam tylko oczekiwać na kolejne edycje imprezy. 

O użytkowniku Aleksander Radwan-Pragłowski

Student Politechniki Krakowskiej, zapalony gracz, fan nowych technologii.