Home / Aktualności / Podlącz kontroler GameCube do Nintendo Wii U

Podlącz kontroler GameCube do Nintendo Wii U

adapter konktroler GameCube
Jeśli gdzieś w zakamarkach swojego domu macie już dosyć leciwy kontroler GameCube to dzięki ciekawemu adapterowi będziecie go mogli wykorzystać do gry na Wii U.

Szczególnie skorzystają z niego zagorzali fani gry Super Smash Bros. Melee, gdyż pojawi się niebawem jej następca na Nintendo Wii U w którą będzie można zagrać używając kultowego kontrolera GameCube.

Owy kontroler jak zapowiada Nintendo będzie można wykorzystać nie tylko w Super Smash Bros ale również przyszłe tytuły pojawiające się na Wii U. Brzmi nieźle, nieprawdaż? Tym bardziej, że będziemy mieli w cym wybierać. Do naszego arsenału poza nim zostanie oddany kontroler Wii U Pro, klasyczny kontroler Wii U oraz Fight Pad.

Opisywany adapter będzie można wykorzystać do podłączenia aż 4 kontrolerów, także zabawa będzie na pewno przednia. Prawie wszystko jak za starych dobrych czasów.

Bardzo prawdopodobne, iż wspomniany adapter do kontrolerów GameCube pojawi się podczas targów elektroniki E3 już 10 czerwca. Zapowiedź tej imprezy jak i samego adaptera możecie zobaczyć na poniższym filmiku.

Gra Super Smash Bros ma pojawić się na zimę, także jest jeszcze chwila zanim będziemy mogli w pełni cieszyć się zarówno adapterem jak i nowym wcieleniem kultowej gry.