Home / Aktualności / PNY Micro M2 – robocik Androida z przejściówką OTG micro-USB do USB

PNY Micro M2 – robocik Androida z przejściówką OTG micro-USB do USB

PNY Micro M2
PNY Micro M2 to ciekawy i niecodzienny pomysł na podłączanie peryferiów do smartfonów czy tabletów w zatłoczonym rynku peryferiów. Jak się jednak okazuje powodzenie systemu Android można z powodzeniem wykorzystać także i w taki właśnie sposób.

Sam robocik z kolei jest niczym innym jak przejściówką / złączem OTG, do której można podłączyć nie tylko pendrive, lecz również klawiaturę czy myszkę.

Taka funkcja pozwala bardziej sprawnie używać smartfon czy tablet, bez zasłaniających palców i z większa precyzją.

Choć złącze USB jest tylko w wersji 2.0 nie przeszkadza to w sprawnym wykorzystaniu ww. peryferiów. Podłączyć do niej można także dyski USB i czytniki kart korzystające z systemu plików FAT.

Sama przejściówka PNY Micro M2 jest wielkości monety i waży dosłownie tyle co ona bo 1,8 grama. Dzięki temu można z łatwością nosić ją nie tylko przy kluczach lecz również w portfelu na drobne. Uważać tylko wtedy trzeba aby nią nie zapłacić.

Urządzenie działa z systemami Android w wersji co najmniej 4.0 oraz Windows Windows 2000, XP, Vista, 7, 8, oraz Mac OS 10.3.

Robocik PNY Micro M2 dostępny będzie w czarnym i zielonym kolorze i posiadał roczną gwarancję producenta. Cena tego gadżetu nie jest na razie znana.