Home / Aktualności / Dyski SSD / PNY ELITE – mobilny dysk SSD mniejszy od karty kredytowej

PNY ELITE – mobilny dysk SSD mniejszy od karty kredytowej

PNY ELITE PortablePNY ELITE Portable to najnowszy mobilny dysk SSD o wymiarach karty kredytowej (no może poza grubością, która jest bardziej zbliżona do portfela), który niebawem trafi na rynek.

Dysk może nie pobije rekordów prędkości pod względem transferu, gdyż oferuje jedynie (lub aż jak na dysk zewnętrzny o takich wymiarach) do 430MB/s przy odczycie i do 400MB/s przy zapisie danych, aczkolwiek mimo wszystko przyspieszy start komputera czy laptopa, zmniejszy czasu uruchamiania programów i gier czy też skróci czas kopiowania plików.

Dysk Elite mierzy 6 cm długości, 3,5 cm szerokości oraz 0,9 cm grubości, wykorzystuje pamięci TLC, obudowę wykonaną z aluminium oraz komunikuje się za pośrednictwem USB 3.0. PNY wraz z tym dyskiem SSD oferuje bezpłatnie oprogramowanie do backupu danych Acronis Data Backup i zapewnia, że tak samo jak dysk będzie one współpracować ze wszystkimi wersjami Windows oraz systemem Mac OS.

Na dysk ELITE Portable udzielana jest 3 letnia gwarancja producenta, zaś on sam dostępny ma być w wersjach 240 i 480 GB.

 

PNY ELITE Portable 01

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.