Home / Aktualności / Płyty główne ASUS z serii 9 – zapowiedzi

Płyty główne ASUS z serii 9 – zapowiedzi

Płyty główne ASUS z serii 9Płyty główne ASUS z serii 9 będą współpracowały z procesorami Intel® Core™ 4-tej generacji, nowej 4-tej generacji i 5-tej generacji (Haswell, Haswell Refresh, Haswell Refresh seria K / Devil’s Canyon).

Nowe płyty wyposażono w zaawansowane technologie, które pozwalają na maksymalne wykorzystanie możliwości chipsetów Z97 i H97.

Każda z linii – począwszy od podstawowej sygnowanej ASUS, poprzez Republic of Gamers (ROG), The Ultimate Force (TUF) po stacje robocze (WS workstation) – dostarczy użytkownikom najlepsze osiągi, stabilność i wiele możliwości rozszerzeń.  


Linia podstawowa płyt głównych ASUS – wydajność odpowiadająca różnym scenariuszom użytkowania

Płyty główne z Z97 i H97 z linii podstawowej otrzymały zupełnie nowy, doskonale okrągły design radiatora na mostku PCH (Platform Controler Hub) nowej generacji – będzie to na pewno ich znak rozpoznawczy. Ponadto, dostarczają użytkownikom mnóstwo funkcji i technologii, które przekładają się na wysoką wydajność, komfortowe granie, czy korzystanie z multimediów.

5-kierunkowa optymalizacja pracy z Dual Intelligent Processors 5 dostosowuje parametry komputera do aktualnych potrzeb użytkownika za pomocą tylko jednego kliknięcia. Znana z poprzedniej serii 4-kierunkowa optymalizacja pracy została rozwinięta o aplikację Turbo, możliwość regulacji połączeń sieciowych i ustawień audio. Udoskonalona została również kontrola wentylatorów, zużycia energii i overclockingu.

Technologie Crystal Sound i Turbo LAN, dostarczają płynny dźwięk oraz ograniczają wszelkie opóźnienia, co przekłada się m.in. na przyjemne granie. Z kolei Home Cloud, np. w komputerach domowych, zmienia dysk twardy w prywatną chmurę.

Wbudowana funkcja Wake on WAN pozwala użytkownikom wybudzić desktop i kontrolować go zdalnie za pomocą urządzenia mobilnego, jak również strumieniować pliki na nim zapisane na dowolne urządzenie. Dużo większe możliwości interakcji pomiędzy komputerem stacjonarnym, a coraz częściej nas otaczającymi tabletami, telefonami typu smart czy notebookami dostarczają zewnętrzne panele: NFC Express 2 i Wireless Charger. Będą one dostępne w zestawie z wybranymi płytami głównymi lub osobno.


Gamingowa wydajność prosto od Republic of Gamers

Do linii Republic of Gamers dołączy zupełnie nowa płyta główna – Maximus VII Ranger. Ten produkt z pewnością przypadnie do gustu entuzjastom gier komputerowych, którzy chcą cieszyć się możliwościami ROG przy bardziej przystępnym progu cenowym. Wraz z nią pojawią się kolejne wcielenia docenianych przez użytkowników Maximus VII Gene dla obudów micro ATX i Maximus VII Hero w formacie ATX.

Zespół ROG w nowej serii wzmocnił port LAN RJ45 poprzez LANGuard. Wykorzystuje on zaawansowane technologie i najwyższej klasy kondensatory do poprawy jakości połączenia. Wyposażony jest także w komponenty, odporne na przepięcia i zakłócenia elektrostatyczne (ESD Guards). Dzięki temu seria Maximus VII jest bardziej odporna na uszkodzenia i ma zwiększoną tolerancję na zakłócenia wynikające z napięcia od przeciętnych płyt głównych.

Modele Maximus VII Hero i Ranger mają na pokładzie kartę dźwiękową SupremeFX 2014, natomiast Maximus VII Gene –  SupremeFX Impact II. Rozwiązania te wykorzystują technologie izolacji, które eliminują elektromagnetyczne zakłócenia (EMI), najwyższej klasy kondensatory audio ELNA i 8-kanałowe, pokryte złotem wyjścia audio. Łącznie dostarczają wysokiej jakości brzmienie dorównujące zewnętrznym kartom dźwiękowym. 

Wszystkie płyty główne ASUS z serii 9 będą posiadały DIGI+ VRM, bezpieczniki DRAM, chroniące porty przed spięciami, osłony ESD chroniące przed wyładowaniami elektrostatycznymi, wysokiej jakości kondensatory polimerowe, wytrzymujące 5 tysięcy godzin pracy i odporne na korozję porty I/O.

Źródło: Asus.com