Home / Aktualności / Płyty GIGABYTE 9 series – kolejne nowości dla Haswell Refresh

Płyty GIGABYTE 9 series – kolejne nowości dla Haswell Refresh

Płyty Gigabyte serii 9 w tym GIGABYTE G1, SOC, Ultra Durable czy GIGABYTE Ultra Durable Black Edition to kolejny wysyp płyt głównych pod procesory Haswell Refresh po ostatnio zaprezentowanych konstrukcjach od takich producentów jak Asus, Biostar czy MSI.

Gigabyte LogoGIGABYTE 9 series – będzie kolorowo

We wprowadzonych przez Gigabyte 9 nowych płytach głównych serii 9 bazujących na chipsecie Intel Z97/H97 pojawiły się nie tylko nowe technologie lecz również wygląd i kolorystyka.

W konstrukcjach tej firmy królują czerwień i pomarańcz. Wszystkie wspomniane płyty są oczywiście zoptymalizowane pod procesory Intela 4 i 5 generacji oraz oferują odświeżone i odblokowane wersje procesorów. Zobaczmy zatem co się pojawi już wkrótce na sklepowych półkach od tego producenta.

 Gigabyte G1 – płyty główne dla graczy

Gigabyte G1 serii 9 to specjalnie zaprojektowane na potrzeby większej wydajności konstrukcje oferujące dużą ilość ciekawych funkcji niezbędnych graczom. W tym celu została w modelu G1 uwzględniona technologia AMP-UP pomagająca uzyskać krystalicznie czysty dźwięk zarówno w grach jak i przy słuchaniu muzyki czy filmów. Nie należy zapominać o ważności połączeń sieciowych w czym dobrze wszystkim znane układy Killer oraz Intel mają pomóc.

Wśród płyt głównych serii G1 znajdziemy m.in. taki model jak Gigabyte Z97N-Gaming 5 wykonany w technologii Mini-ITX, w czarno-czerwonej stylistyce.


Gigabyte Z97N Gaming 5 - GIGABYTE serii 9

GIGABYTE SOC (Super OverClocking)

Podążając za ciosem sukcesów płyty GIGABYTE Z87X-OC, będącej najlepszą konstrukcją do przetaktowywania w 2013 sprawdzoną w boju na HWBOT.org, fima zdecydowała się na dwie nowe płyty bazujące na chipsecie Z97. Są to modele Gigabyte Z97X-SOC FORCE oraz Z97X-SOC.

Zaprojektowane pod względem łatwości przedyktowywania nawet dla niezbyt doświadczonych użytkowników, płyty te nie poświęcają w żadnym wypadku funkcji ani innych możliwości oferowanych przez siebie. Wykorzystują one unikalne funkcje OC, nietuzinkowy wygląd oraz najwyższej jakości komponenty.

Gigabyte GA-Z97X-SOC Force - GIGABYTE serii 9

Gigabyte GA-Z97X - GIGABYTE serii 9


GIGABYTE Ultra Durable

Poza płytami z “czarnej” edycji, w Gigabyte serii 9 pojawią się typowe konstrukcje Ultra Durable cechujące się również zwiększoną żywotnością dzięki najwyższej jakości podzespołom użytym do ich budowy.Wyposażonymi w nowe funkcje płyty zawierają funkcje, które do tej pory były dostępne dla konstrukcji z wyższej półki cenowej. I tak możemy tu znaleźć złącza SATA Express oraz M.2, wydajne układy sieciowe czy dźwiękowe, pozłacane złącza czy bardzo atrakcyjny wygląd, wyróżniający się nie tylko spośród płyt głównych tego producenta ale również rozwiązań konkurencji.


GIGABYTE-Z97X-UD7-TH - GIGABYTE serii 9

GIGABYTE Ultra Durable Black Edition

Jak to bywa z czarnymi rumakami są one niekwestionowanymi liderami, tak też jest w przypadku płyt głównych z serii  Ultra Durable Black EditionZarówno pod względem jakości wykonania jak i żywotności komponentów, konstrukcje te także nie biorą zakładników w postaci gorszej wydajności. Każda płyta Black Edition przechodzi rygorystyczny 7 dniowy test przy normalnym, pełnosprawnym systemie w specjalnie do tego celu stworzonym centrum testowym firmy Gigabyte na Taiwanie.

Niezaprzeczalną korzyścią dla posiadaczy płyt  GIGABYTE Ultra Durable Black Edition jest możliwe członkostwo w klubie GIGABYTE Black Edition Members Club, gdzie po zarejestrowaniu się otrzymujemy dodatkowy rok gwarancji.

Gigabyte-Z97X-UD5H-Black-Edition - GIGABYTE serii 9