Home / Komputery Stacjonarne / Płyty główne / Płyta główna MSI 990FXA GAMING AM3+ z USB 3.1 zapowiedziana

Płyta główna MSI 990FXA GAMING AM3+ z USB 3.1 zapowiedziana

MSI 990FXA GAMING to świeżo zapowiedziana płyta główna z podstawką AM3+ oraz z USB 3.1, która została właśnie zaprezentowana.

Poza tym płyta została wyposażona w kartę sieciową Killer LAN, Audio Boost wspieraną przez Creative Sound Blaster Cinema 2, USB Audio Power jak również jako jedna z pierwszych płyt na rynku w NVM Express, czyli najnowszy i najszybszy kontroler dysków SSD.

Dla przypomnienia układ Killer, odpowiedzialny jest za eliminację opóźnień sieciowych (lagów) poprzez ustalanie wyższych priorytetów dla gier czy strumieniowego przesyłania wideo.

Sound Blaster Cinema 2 z kolei to specjalnie zaprojektowana karta dźwiękowa z układem przeciw zakłóceniowym oraz systemem kalibracji dźwięku przestrzennego czy wysokiej jakości dźwiękiem i komponentami użytymi do jej budowy.

USB 3.1, które płyta MSI 990FXA GAMING również posiada, umożliwia prędkości do 10 Gbps, podwajając te uzyskiwane przez USB 3.0, a w stosunku do USB 2.0 będące nawet 20 krotnie wyższe. MSI postarało się także o dwa złącza USB 3.1 z przodu płyty, dla jeszcze większej wygody użytkownika.

Płyta dla graczy nie mogła by się obyć bez wsparcia dla konfiguracji z użyciem wielu kart graficznych typu SLV / CrossFire, i tak jest i w tym przypadku. Płyta MSI dostarcza bowiem odpowiednią ilość gniazd PCI-Express, troszcząc się również o odpowiednią wentylację między nimi, nie upakowując ich przesadnie.

MSI 990FXA GAMING wypoażono również w komponenty Military Class 4 w tym najwyższej jakości kondensatory, dławiki i inne elementy zapewniające stabilną pracę w najbardziej wymaganych warunkach, która jest również wspomagana przez funkcję GuardPro.

Tuningowi poddane zostały także radiatory umieszczone na płycie (GAMING DNA), które mają teraz jeszcze skuteczniej chłodzić chipsety, jak również MSI zastosowało więcej miejsca między nimi dla jeszcze większego przepływu powietrza.

Fani oszczędności również znajdą coś dla siebie w płycie MSI 990FXA GAMING, a to za sprawą ECO power wyłączającą nieużywane układy i chipsety, oszczędzając tym samym do 29 procent energii.

Konstrukcja MSI może poszczycić się także szeregiem zabezpieczeń takich jak zabezpieczenie przeciwprądowe, przeciw ładunkom elektrostatycznym (ESD) i elektromagnetycznym (EMI), przeciw wilgoci oraz przegrzaniu.

Płyta powinna pojawić się w sklepach już niebawem, niestety nie znamy jeszcze jej ceny.