Home / Aktualności / PlayStation Direct – możliwość bezpośredniego zakupu konsol Sony może stać się realna

PlayStation Direct – możliwość bezpośredniego zakupu konsol Sony może stać się realna

Wygląda na to, że sklep PlayStation Direct wkrótce pojawi się w Europie, oferując graczom spoza Stanów Zjednoczonych możliwość zakupu konsol PS5 bezpośrednio od Sony, bez konieczności korzystania z usług zewnętrznego sprzedawcy. To z pewnością może przystopować nieco skalping oraz nieco niższe niż sklepowe ceny.

Wiadomość tą bazujemy na nowej ofercie pracy, z której wynika, że ​​Sony szuka dyrektora sklepu PlayStation Direct Europe. Sklep oferujący bezpośrednie usługi konsumenckie był popularnym miejscem docelowym dla chętnych klientów, którzy chcieli zdobyć trudne do zdobycia konsole nowej generacji, a popularność tego sklepu w USA bez wątpienia zainspirowała Sony do rozpoczęcia podobnej operacji po drugiej stronie Atlantyku.

Amerykański sklep PlayStation Direct otworzył swoje wirtualne drzwi we wrześniu 2019 roku i od tamtej pory jest dość popularnym miejscem zakupów dla graczy. „Działy PlayStation Store i usług (PlayStation Plus, PlayStation Now,…) nadal odnotowują znaczny wzrost i stanowią znaczną część ogólnych przychodów Sony Interactive Entertainment, a także około 15% przychodów Sony” – wyjaśnia oferta pracy. To pokazuje, że sklep jest głównym źródłem dochodów w całym portfolio Sony, i rzuca trochę światła na to, dlaczego Sony chciałoby mieć sklep D2C działający poza Europą, a także Ameryką Północną.

Zazwyczaj, gdy widzieliśmy, jak ilości magazynowe PlayStation 5 były odświeżane, to w sklepie Sony zawsze pojawiało się więcej zapasów, co sugeruje, że jest to pierwsze miejsce, do którego firma jest skłonna przydzielić nowe jednostki PS5.

 

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.