Home / Aktualności / PlayStation 5 – będzie drogo, przynajmniej jeśli chodzi o gry

PlayStation 5 – będzie drogo, przynajmniej jeśli chodzi o gry

W dniu wczorajszym poznaliśmy datę premiery oraz ceny konsol z rodziny PlayStation 5. Tak oto dowiedzieliśmy się, że 5-generacja „Plejaka” zadebiutuje zaledwie kilka dni po nowych Xbox-ach tj. 12 listopada 2020, a ceny wersji z napędem oraz tzw. wersji Digital wynosić będą odpowiednio 499 oraz 399 dolarów.

 Tym samym topowe warianty konsol Sony oraz Microsoft kosztować maja dosłownie tyle samo, ale już wersje bez napędu optycznego będzie dzielić różnica 100 dolarów. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że PS5 bez napędu Blu-Ray będzie się różniła od „pełnoprawnej wersji” zaledwie brakiem czytnika płyt, podczas gdy Xbox Series S względem Series X będzie dzieliła przepaść pod względem wydajności. 

Niemniej wróćmy do głównego tematu tego newsa, a mianowicie zapowiedzianych na premierę gier oraz ich cen, a te tanie nie będą. Ba, nawet same tytuły nie robią przysłowiowego „wow”, co tym bardziej trochę smuci fanów japońskiej konsoli.

Tak oto zapowiedziano takie tytuły jak: Marvel’s Spider-Man: Miles Morales z ceną 49,99 dol. czy Sackboy A Big Adventure za 59,99 dol. I na tym kończą się tytuły w cenach jakie do tej pory znaliśmy. Ponieważ wersja Ultimate Edition najnowszego Spider Man-a kosztować ma już aż 69,99 dol. podobnie jak Destruction All Stars czy Demon’s Souls, które również wyceniono na kwoty 69,99 dol.

Niestety to nie koniec złych wieści, bowiem pogłoski nt. cen w Europie mówią, że najdroższe gry na PlayStation 5 mogą kosztować nawet 79,99 euro!

Jak widzicie tanio nie będzie, a to dopiero początek, a i same tytuły nie powalają. No może poza przygodami człowieka-pająka, zaś Demon’s Souls podczas prezentacji Sony jakoś nie zrobił na nas szczególnie wielkiego wrażenia czy to oprawą graficzną jak i samą rozgrywką. Za to sporą grywalnością i dobrą zabawą z pewnością obdarzy nas ww. Sacboy, którego znamy z serii LittleBigPlanet.

Źródło: Internet

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.