Home / Aktualności / PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS LITE (PUBG LITE) – wersja free-to-play dla komputerach ze słabszą konfiguracją

PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS LITE (PUBG LITE) – wersja free-to-play dla komputerach ze słabszą konfiguracją

Twórca kultowego już PUBG, PUBG Corporation ogłosiło dziś, że PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS LITE (PUBG LITE), wersja free-to-play mająca dostarczyć te same wrażenia z gry użytkownikom komputerów o słabszych specyfikacjach, dostępna będzie w kolejnych 52 krajach Europy Centralnej i Wschodniej już od 10 października 2019 roku. Pełną listę krajów można znaleźć tutaj. Wstępna rejestracja jest już dostępna i wszyscy gracze, którzy z niej skorzystają otrzymają darmowe przedmioty w grze, takie jak skórki Kamuflaż pustynny do broni M416 oraz Gwiazda rocka – AKM. Rejestracja wstępna kończy się 8 października o 19:00. PUBG LITE jest obecnie w otwartej becie, co oznacza, że stabilność i kompatybilność z różnymi ustawieniami jest ciągle optymalizowana i poprawiana. Postęp zdobyty na koncie podczas otwartej bety nie zostanie zresetowany podczas przejścia gry do pełnej wersji.

„Już w samym założeniu PUBG LITE został zaprojektowany jako ta wersja gry, która będzie dostępna dla graczy z komputerami i laptopami o słabszych specyfikacjach, przy zachowaniu radości z akcji i wrażeń ze strzelania takich samych jak w oryginalnej wersji PUBG. Od stycznia 2019 pracowaliśmy, jednocześnie wsłuchując się w uwagi społeczności, aby poprawić jakość gry i teraz nie możemy się doczekać, by zobaczyć jak kolejne kraje na nią zareagują i jak dalej tytuł będzie się rozwijał“ – powiedział Minkyu Park, Development Director w PUBG Corporation.

PUBG LITE zaoferuje fanom, którzy wcześniej mieli ograniczony dostęp do gry, szansę doświadczenia tych samych emocji i wrażeń z rozgrywki w PUBG. Gracze zostaną wyniesieni w powietrze, a potem zrzuceni na opuszczoną wyspę, aby konkurować z setką innych graczy w walce o przetrwanie. Znajdą broń, samochody i elementy zaopatrzenia i obmyślą strategię, aby przetrwać najdłużej. Wraz ze startem pełnej wersji gry 10 października gracze mogą wyczekiwać także dodatkowej zawartości, takiej jak:

Mecze 4 VS 4

Nowy tryb 4 VS 4 zawitał do PUBG LITE. W tym trybie tempo gry zostaje podkręcone do maksimum dzięki dwóm czteroosobowym drużynom walczącym o przetrwanie. Jest on rozgrywany w opuszczonym magazynie otoczonym przez stare kontenery i pojazdy, co daje każdej z drużyn szansę na przechytrzenie przeciwników w walce o 40 eliminacji na koncie.


Nowy Sezon

LITE PASS: Free, nadchodząca przepustka sezonowa dostępna dla wszystkich graczy zupełnie bezpłatnie, będzie zawierała misje, których wykonanie nagradzało będzie użytkowników z każdym kolejnym wbitym poziomem. Dla tych, którzy chcą więcej dostępne będą przepustki LITE PASS: Premium oraz LITE PASS: Premium Plus, które dadzą możliwość odblokowania jeszcze większej liczby misji i nagród. Wreszcie zostały także dodane skrzynie Collector’s Crate i Special Crate, wraz z innymi ekskluzywnymi przedmiotami do kupienia osobno za nową walutę zwaną L-COIN.

Wraz z pojawieniem się PUBG LITE w 52 nowych krajach Europy Centralnej i Wschodniej, gra dostanie także kolejne wersje językowe: angielską, polską, turecką, portugalską (brazylijską), portugalską (tradycyjną), hiszpańską (łacińską), hiszpańską (tradycyjną), rosyjską, niemiecką i francuską.

Jeszcze przed startem pełnej wersji PUBG LITE 10 października gracze mogą pobrać launcher tytułu na  https://lite.pubg.com/download/.

 

Wymagania systemowe PUBG LITE

 

Minimalne wymagania

Zalecane wymagania

OS

Windows 7/8/10 64bit

Windows 7/8/10 64bit

CPU

Core i3 2.4GHz

Core i5 2.8GHz

RAM

4GB

8GB

GPU

Intel HD Graphics 4000

NVIDIA GeForce GTX 6600 or
AMD Radeon HD 7870

HDD

4GB

Direct X

Direct X 11

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.