Home / Gry / Platforma sprzedaży gier G2A – platforma pozostawiająca wiele do życzenia

Platforma sprzedaży gier G2A – platforma pozostawiająca wiele do życzenia

G2A platforma sprzedaży gier

Platforma sprzedaży gier G2A pozostawiła na nas nieprzyjemne wrażenia.

AKTUALIZACJA: Druga i bardziej aktualna recenzja platformy G2A znajduje się tutaj.


Platforma sprzedaży gier G2A to platforma korzystająca m.in. z takich dostawców jak Steam, Origin, Uplay i innych. Kusi on stosunkowo niższymi cenami w porównaniu z oryginalnymi sklepami na których owe tytuły są sprzedawane.

Platforma sprzedaży gier G2A – ocena tylko dostateczna

G2A platforma sprzedaży gier - proces zakupu

G2A platforma sprzedaży gier -24 godzinny czat

Reklamująca się platforma G2A posiada rzekomo wsparcie 24/7 czyli całodobowe i w dodatku 7 dni w tygodniu.

Postanowiliśmy to sprawdzić i już w tym momencie chcielibyśmy nieco uczulić naszych czytelników, że nie do końca jest tak jak nam to obiecują.

Skuszeni poniekąd niską ceną, poniekąd nie chcąc inwestować na początek zbyt dużych pieniędzy na platformę sprzedającą gry z której jeszcze nie korzystaliśmy zakupiliśmy jedną z najtańszych pozycji – roczny kod Skype Premium.

Kod ten oferować ma wieloosobowy czat video oraz brak wyświetlanych reklam.

Po zakupie otrzymujemy potwierdzenie e-mailem jak również nasze dane do logowania na platformie. W procesie, który możecie obaczyć na powyższym zdjęciu widać kolejność z jaką powinniśmy uzyskać kod. Odnosi się to do wszystkich produktów kupowanych w sklepie G2A.

Tak więc po płatności otrzymujemy specjalny token, który powinniśmy podać pomocy technicznej podczas wspominanego czatu. I tu pojawia się problem bo 24 godzinny czat posiada prawdopodobnie jednego pracownika,który nie jest w stanie poradzić sobie z nawałem pracy.

Podczas prób kontaktu stworzyliśmy także ticket, za pomocą którego pomoc techniczna sprzedawcy powinna się z nami skontaktować. A tu znów cisza. Cóż można powiedzieć. Niestety nie doszliśmy do etapu współdzielenia ekranu ze wsparciem technicznym. W jakim celu mielibyśmy to robić, też nam do końca nie było wiadomo. Prosty poniekąd proces zakupu komplikowany jest na każdym kroku.

Aktualizacja: Udało nam się jednak uzyskać pomoc. Pracownik wsparcia tłumaczył długi czas oczekiwania datą premiery Diablo 3: Reaper of Souls, która wypada właśnie na dzień dzisiejszy. Po wymianie tokena i uzyskaniu połączenia „Remote Desktop” udało nam się uzyskać kod, który został zaakceptowany. Niemniej jednak mieliśmy i nadal mamy wątpliwości odnośnie prywatności tego połączenia oraz tego co widział pracownik wsparcia a czego nie powinien – dane do logowania, kontakty, zdjęcia prywatne?

Podsumowując w obecnym stadium w jakim operuje sklep sprzedaży gier G2A stwarza problemy mogące irytować użytkownika chcącego kupić jakiś tytuł na tej platformie. Z pewnością takiego, który nie miał z nią do czynienia w tym z zdalnym połączeniem mającym na celu sprawdzenie przez pracownika czy cały proces się udał..

Kupując droższe tytuły nasza irytacja obsługą tej platformy byłaby prawdopodobnie dużo większa. G2A rzekomo wspiera potrzebujące dzieci, z takim nastawieniem naszym zdaniem nie pomoże zarówno dzieciom jak i samym graczom. Platforma ta jest promowana poprzez system płatności PayPal, lidera w płatnościach internetowych na całym świecie.

Dajcie nam znać jakie są wasze doznania z G2A. Czy były one pozytywne czy negatywne jak w naszym przypadku. Czy czas oczekiwania przy waszym zakupie był również aż tak długi?