Home / Aktualności / Pioneer BDR-S11J-BK i BDR-S11J-X – odtwarzacze 4K UHD dla komputerów PC

Pioneer BDR-S11J-BK i BDR-S11J-X – odtwarzacze 4K UHD dla komputerów PC

Pioneer BDR-S11J-BKPioneer BDR-S11J-BK i BDR-S11J-X UHD to najnowsze napędy optyczne, które dostępne będą już niebawem dla posiadaczy pecetów, którzy będą chcieli wzbogacić swoje komputery o możliwość odtwarzania filmów w rozdzielczości UHD (4K), dostępnych oczywiście na płytach Ble-ray.

Wspomniane napędy mogą nagrywać normalne płyty Blu-ray, aczkolwiek tylko odczytywać te trzywarstwowe nagrane w 4K . Nie do końca wiemy dlaczego. Jedyną różnicą pomiędzy BDR-S11J-BK i BDR-S11J-X to to, że ten ostatni ma dodatkowe funkcje związane z płytami CD.

Bez względu na to jaki model odtwarzaczy (nagrywarek) ze wspomnianych dwóch wybierzecie, do odtwarzania filmów w UHD potrzebować będziecie procesorów Intel Core i5 / i7 Kaby Lake oraz złącza HDMI z obsługą HDCP 2.2. Producent załącza natomiast oprogramowanie  Cyberlink PowerDVD, dzięki czemu nie będziecie musieli się martwić czym film w rozdzielczości 4K odtworzyć.

Na chwilę obecną nie znamy dokładnej daty pojawienia się napędów Pioneer w Polsce ani ich ceny. Wysyłka ma się rozpocząć w przyszłym miesiącu.

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.