Home / Aktualności / Pininfarina znana z Ferrari F40 będzie niebawem produkowała auta elektryczne

Pininfarina znana z Ferrari F40 będzie niebawem produkowała auta elektryczne

Pininfarina, dotychczas znana z projektowania takich aut jak Ferrari F40 i kilku innych, z dostępnych informacji, zajmie się niebawem produkcja pojazdów całkowicie elektrycznych.

Informacje pochodzące od Autocarsourcew wskazują, ze Pinifarina jest już gotowa do produkcji “elektryków”, w tym modelu PF-Zero – auto pokroju Bugatti Chevron i mającym pojawić się w 2020 roku czyli za niecałe 2 lata. PF-Zero miałby mieć porównywalną do auta Buggatti moc – 1479 KM i bazować na modularnej platformie tworzonej przez należącą do firmy Machindre.

Wśród innych aut, które Pininfarina ma produkować znajduje się także SUV. PF-One, bo o nim tu mowa miałby z kolei konkurować z Lamborghini Urus i posiadać silniki elektryczne o łącznej mocy 940 KM, pozwalający na przyspieszenie tego auta od 0 do 100 km/h poniżej 3 sekund. Pozostałe dwa modele, których nazw jeszcze nie znamy są auta pokroju Porsche Cayene i Macan.

Jeśli wierzyć źródłu tej informacji, wiecej powinniśmy się dowiedzieć w okolicach 14 kwietnia, kiedy to Pininfarina rozpocznie wstępną produkcje wspomnianych aut.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.