Home / Aktualności / Piixl Steam Machines. Konsola Valve z tyłu telewizora

Piixl Steam Machines. Konsola Valve z tyłu telewizora

Piixl Steam Machines Jetpack
Ciekawe czy koncept Piixl Steam Machines był w zamysłach Valve lecz ten pomysł brytyjskiej firmy Pixxl specjalizującej się w produkcji komputerów PC może być strzałem w dziesiątkę.

Zamiast typowego wyglądu konsoli iBuyPower Steam Machines, którą prezentowaliśmy jakiś czas temu takie rozwiązanie na pewno przypadnie wielu potencjalnym nabywcom cierpiącym na brak miejsca.

Przystawka Jetpack pozwala na umocowanie tej konsoli z tyłu telewizora przez co jest ona niewidoczna dla oka lecz gotowa do działania gdy jej potrzebujemy. Jetpack jest platformą open source stworzoną dla graczy i przez nich dowolnie modyfikowaną.

Piixl Steam Machines

Imponująca nie tylko wymiarami lecz również specyfikacją wśród której możemy znaleźć m.in. przetaktowany procesor Intel Core i7, do 1 TB dysk twardy lub SSD a także wydajna karta graficzna Nvidia, w tym Titan czy GTX780.

Zoptymalizowana pod kątem systemu SteamOS, Piixl Steam Machines będzie w stanie obsłużyć wszystkie najnowsze gry z biblioteki Valve. Poza SteamOS konsola ta ma również oferować pracę na systemach Windows oraz Linux. Ta funkcja na pewno wyróżni ten produkt z wielu, które pojawią się wkrótce na rynku.

Jak podaje producent, Piixl Steam Machines zapewni graczom narzędzie do grania bez kompromisu związanego z wydajnością i specyfikacją konsoli. Bez względu czy zdecydują się oni korzystać z niej przypiętej do tyłu monitora / telewizora czy ustawić na biurku jej potencjał i możliwości mają być na najwyższym poziomie.

Jetpack ma być dostępny w sprzedaży już od 1 stycznia a ceny urządzeń Piixl Steam Machines na nim bazującym zaczynać od 1000 dolarów. Więcej szczegółów na www.piixl.com