Home / Aktualności / Pierwszy test alfa Diablo 2: Resurrected odbędzie się w ten weekend

Pierwszy test alfa Diablo 2: Resurrected odbędzie się w ten weekend

Jeśli nie jesteście pewni czy Diablo 2: Resurrected będzie grą dla was, to już w ten weekend tj. 9 kwietnia, o 7:00 czasu polskiego odbędzie się pierwszy test alfa zapowiedziany właśnie przez studio Blizzard. Niemniej jednak nie ma gwarancji, że zostaniecie zakwalifikowani do grupy wybrańców bowiem do testów zostanie dopuszczona ograniczona liczba graczy, którzy zdecydowali się na techniczną wersję alfa, która po wstępnej selekcji otrzyma instrukcje dotyczące udziału w e-mailu w nadchodzących dniach.

Alfa techniczna zakończy się dla testerów w poniedziałek, 12 kwietnia o godz. 19:00. Podczas testu uczestnicy będą mogli wybrać jedną z trzech klas (w finalnej wersji dostępnych będzie ich siedem): Barbarzyńca, Amazonkę lub Czarodziejkę. Następnie szczęśliwcy będą grać przez całe dwa pierwsze akty gry. Gracze również zapoznają się z opowieścią o Dziewicy Cierpienia przed podróżą na pustynie Lut Gholein, gdzie staną twarzą w twarz z Władcą Bólu.

Podczas testów nie będzie limitu poziomów, więc wszyscy uczestnicy będą mogli wzmacniać i ulepszać swoje postacie tak bardzo, jak chcą, aż do końca testu.

Aby ucztę duchową jeszcze bardziej spotęgować, Blizzard przygotował ulepszoną grafikę z rozdzielczością 4K, pełne renderowanie 3D oparte na fizyce, a także pełny remaster audio w dźwięku Dolby Surround 7.1. Wszystko w technicznej alfa będzie w tzw. work in progress czyli pracą w toku, niemniej wszystkie opinie testerów zostaną docenione i rozważone w końcowej fazie rozwoju gry.

Oddzielny test dla trybu wieloosobowego zostanie przeprowadzony jeszcze w tym roku, w którym zostaną także uwzględnieni gracze konsolowi. Aby wyrazić zgodę na techniczną wersję alfa należy skorzystać z tego linku. Dla przypomnienia Diablo 2: Resurrected ukaże się w tym roku na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X / S a także na konsolę Nintendo Switch.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.