Home / Aktualności / Pierwszy na świecie smartfon z pięcioma aparatami Nokia 9 PureView już w przedsprzedaży

Pierwszy na świecie smartfon z pięcioma aparatami Nokia 9 PureView już w przedsprzedaży

HMD Global, producent telefonów Nokia poinformował, że Nokia 9 PureView jest już dostępna w przedsprzedaży w sieci sklepów MediaExpert w cenie 2599 zł. Osoby, które zdecydują się na zakup, otrzymają prezent w postaci bezprzewodowych słuchawek Nokia BH-705 o wartości 499 zł!

Nokia 9 PureVeiw to pierwszy na świecie smartfon z układem pięciu kamer i zaawansowaną optyką dostarczoną przez ZEISS Optics. Wszystkie pięć aparatów rejestruje obraz jednocześnie łącząc go następnie w jedno zdjęcie o wyjątkowym zakresie dynamiki i niezrównanej głębi ostrości. Każde ujęcie zrobione za pomocą Nokia 9 PureView jest wykonywane w technologii HDR.

Dwie kamery rejestrują żywe i nasycone obrazy w kolorze, natomiast trzy monochromatyczne czujniki zapewniają perfekcyjną ostrość i szczegółowość. Wszystkie pięć kamer współpracuje ze sobą, aby zebrać do 10 razy więcej światła niż pojedynczy czujnik tego samego typu.

Każde zdjęcie wykonane przez Nokia 9 PureView powstaje z co najmniej 60 MP danych zebranych z pięciu kamer jednocześnie. Aby przetworzyć i scalić obrazy, Nokia 9 PureView maksymalizuje heterogeniczną architekturę platformy mobilnej Qualcomm Snapdragon, rozdzielając zadania pomiędzy ISP, DSP, GPU i CPU. Smartfon jest wyposażony w dedykowany procesor obrazu, który za każdym razem dostosowuje ekspozycję i balans bieli osobno w każdej z pięciu kamer. Dzięki takiemu rozwiązaniu Nokia 9 PureView pokazuje, jak wygląda przyszłość mobilnej fotografii.

Każdy obraz zarejestrowany w urządzeniu Nokia 9 PureView powstaje z wykorzystaniem technologii HDR o 12,4 stopniach dynamiki i pełnowymiarową, 12 MP mapą głębi. Oznacza to, że każde zdjęcie cechuje się wyjątkową szczegółowością zarówno w jasnym świetle słonecznym, jak i w cieniu.

Niezrównana, wysokiej jakości mapa głębi utworzona przy każdym zdjęciu pozwala na osiągniecie wyjątkowego efektu Bokeh, który można dowolnie zmieniać. Teraz można ponownie dostosować rozmycie tła i jego nasycenie w scenie, nawet po wykonaniu zdjęcia.

Miłośnicy fotografii docenią fakt, że Nokia 9 PureView oferuje również możliwość zapisywania zdjęć w nieskompresowanym formacie RAW i ich edycję bezpośrednio w telefonie przy użyciu oprogramowania Adobe Lightroom.  Mówi się, że 50% sztuki fotografii leży w postprodukcji, a dzięki Nokii 9 można jej dokonać od ręki, bezpośrednio z poziomu smartfona.

Nokia 9 PureView wyposażona jest w ekran 2K POLED o przekątnej 5,99 cala z technologią PureDisplay. Technologia ekranu PureDisplay wyświetla obrazy w jakości HDR10, dzięki czemu można cieszyć się wyraźnymi detalami, wspaniałym kontrastem i bogatą kolorystyką. Ekran urządzenia jest również wyposażony w zintegrowany czytnik linii papilarnych, a funkcje zabezpieczeń są dodatkowo uzupełnione zaawansowaną technologią biometrycznego rozpoznawania twarzy. Na wyposażeniu nie zabrakło także modułu bezprzewodowego ładowania w standardzie Qi.

Smartfon Nokii dostarczany jest fabrycznie z najnowszą wersją systemu Android 9 Pie. Model dołącza tym samym do szerokiej oferty telefonów Nokia z rodziny Android One, co oznacza dostępność do comiesięcznych aktualizacji bezpieczeństwa przez trzy lata oraz gwarancję aktualizacji systemu operacyjnego przez dwa lata.

Zamów swoją Nokię 9 PureView już dziś:


Zobacz recenzję urządzenia:

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.