Home / Aktualności / Pierwszy przypadek przegrzania się konsoli PlayStation 4 Pro

Pierwszy przypadek przegrzania się konsoli PlayStation 4 Pro

przegrzewajace-sie-ps4-pro

PlayStation 4 Pro zadebiutowała rynku dosłownie niedawno, a już mamy pierwsze przypadki problemów z konsolą Sony. Przegrzewanie się zostało tym razem udokumentowane przez jednego z jej użytkowników, co częściowo nie dziwi, mając na uwadze pewne problemy z oryginalną konsolą PS4 w przeszłości.

Wiele źródeł raportowało, że PS4 miało wyższe temperatury niż konkurencyjny Xbox One, ale nie było przypadków, w których konsola aż tak by się odkształciła pod wpływem ciepła. Co więcej, Sony informowało wcześniej, że PS4 Pro jest od poprzednika nieco bardziej “mniej nagrzewające”, co by wskazywało na ulepszenie systemu chłodzenia konsoli.

Zaprzeczeniem tego jest sytuacja, w której grający w grę Final Fantasy XV użytkownik @enMTW doświadczył zawieszenia się konsoli, po czym jak można zobaczyć na zdjęciu zauważył deformację obudowy. Jeśli zdjęcie jest prawdziwe i konsola rzeczywiście się przegrzała, to można mówić o pierwszym tego rodzaju przypadku jeśli chodzi o konsole. Póki co żaden inny użytkownik PS4 PRO nie skarżył się na tą konsolę, ani nie zgłaszał podobnych do tu opisanych problemów. Nie wiemy też czy Sony jest świadome zaistniałej sytuacji oraz czy skontaktowało się ze wspomnianym posiadaczem tej konsoli.

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.