Home / Aktualności / Pierwszy polski serial oryginalny pojawi się na popularnym serwisie streamingowym Netflix już 30 listopada

Pierwszy polski serial oryginalny pojawi się na popularnym serwisie streamingowym Netflix już 30 listopada

Długo oczekiwany pierwszy polski serial oryginalny pojawi się na popularnym serwisie streamingowym Netflix już 30 listopada tego roku. Będzie to serial 1983 to trzymający w napięciu thriller konspiracyjny, wielowątkowa opowieść o alternatywnej rzeczywistości i Polsce z roku 2003, jakiej nie znamy. 1983 zaskakująco łączy gatunki – wartka akcja i wątek kryminalny przeplata się z historią miłosną i opowieścią o poszukiwaniu prawdy – a wszystko to na tle międzynarodowego spisku w pełnym tajemnic świecie, w którym to Polska zdaje się rozdawać karty.

Serial wyreżyserowały cztery cenione artystki: Katarzyna Adamik, Olga Chajdas, Agnieszka Holland i Agnieszka Smoczyńska. W rolach głównych występują Robert Więckiewicz, Maciej Musiał, Michalina Olszańska, Andrzej Chyra i Zofia Wichłacz. W znakomitej obsadzie znaleźli się także Edyta Olszówka, Mirosław Zbrojewicz, Krzysztof Wach, Patrycja Volny, Wojciech Kalarus, Mateusz Kościukiewicz oraz  Ewa Błaszczyk.

Jak wspominaliśmy wcześniej, wszystkie 8 odcinków ukaże się już 30 listopada na całym świecie – tylko na Netflix, a teraz możecie już zobaczyć jego zwiastun.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.