Home / Aktualności / Pierwszy Macbook Apple z procesorem ARM już w przyszłym miesiącu

Pierwszy Macbook Apple z procesorem ARM już w przyszłym miesiącu

Czy przewidywania amerykańskiego Bloomberga dotyczące premiery Macbooka z procesorem ARM mającego mieć premierę w przyszłym miesiącu, czas pokaże. Decyzja ta była wynikiem uzależnienia Apple’a od Intela w zakresie nowych procesorów każdego roku i ich ostatnich rozczarowujących ulepszeń (lub może raczej ich braku).

Oczekuje się, że nadchodzący 12-rdzeniowy układ zostanie wyprodukowany w przez TSMC wykorzystując 5 nm proces technologiczny, co powinno zapewnić znaczne oszczędności energii oraz co najważniejsze – wydajność.

Na chwilę obecną Apple pracuje nad optymalizacją systemu macOS i własnych aplikacji dla nowych procesorów, a także rozsyła zestawy deweloperskie umożliwia wspomniane przejście, aby mieć pewność, że podczas premiery będzie mogło się pochwalić jak największą liczbą wspieranego oprogramowania. Mówi się też, że procesor zadebiutuje w nadchodzącym 13-calowym MacBooku Pro lub nowym MacBooku Air. Ciekawe czy przejście na procesory ARM pociągnie za sobą nieco niższe ceny mające zachęcić kupujących do co by nie było nowej rzeczywistości, rzeczywistości, która zatoczyła koło trwające 14 lat. Wtedy to Apple zakończyło produkcję urządzeń z procesorami PowerPC, a rozpoczęło współpracę z Intelem. 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.