Home / Aktualności / Pierwsze zdjecia plyty ROG Strix Z690-I Gaming WiFi dla Alder Lake LGA 1700

Pierwsze zdjecia plyty ROG Strix Z690-I Gaming WiFi dla Alder Lake LGA 1700

O nowych pamięciach DDR5 od G.SKILL pisaliśmy wam wczoraj a dziś mamy przyjemność pokazać wam jedną w wielu płyt jakie będą wspierały podstawkę LGA 1700 oraz procesory Intel Alder Lake. Mowa tu oczywiście o konstrukcji Mini-ITX marki Asus – ROG Strix Z690-I Gaming WiFi. Począwszy od wyglądu pudełka aż po design samej płyty można zauważyć, że producent ten wydaje się przenosić markę ROG na wyższy poziom. To, co widać z boku płyt, to co najmniej jedna płytka PCB dla dźwięku, a także coś, co wydaje się być ARGB i nagłówkiem wentylatora, a także to, co powinno być dwiema warstwami dla dysków SSD M.2 NVMe z powiązanymi radiatory.

Reszta zdjęć płyty, które wyciekły do sieci została najwidoczniej przepuszczona przez jakiś filtr, który utrudnia dostrzeżenie jakichkolwiek szczegółów, chociaż możemy dostrzec złącze USB typu C i USB 3.0 na panelu przednim. Asus przeniósł radiator VRM z Strix Z590-I Gaming WiFi z wyglądu, chociaż wydaje się, że dodatkowe gniazdo NVMe zostało zaimplementowane kosztem dwóch portów SATA. Na poznanie wszystkich szczegółów będziemy musieli poczekać do oficjalnego odsłonięcia, co powinno nastąpić w przyszłym miesiącu.

 

Źródło: VideoCardz

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.