Home / Aktualności / Pierwsze wyniki testów karty graficznej z serii RX 6000

Pierwsze wyniki testów karty graficznej z serii RX 6000

Na zakończonej niedawno konferencji AMD, na której zaprezentowano najnowsze procesory z serii Ryzen (link do newsa: https://www.techdice.com/procesory-amd-ryzen-5000-zen-3-vermeer-wreszcie-zadebiutowaly/), firma z Sunnyvale uchyliła także rąbka tajemnicy nt. kart graficznych z serii Radeon RX 6000.

Otóż Lisa Liu (CEO AMD) zaprezentowała model karty graficznej z rodziny Radeon, który oparty jest o układ Big Navi. Ponadto przedstawiono slajd, na którym mogliśmy zobaczyć wyniki wydajności jakie uzyskała zaprezentowana karta (niestety nie ujawniono dokładnie o jaki model chodziło) w połączeniu z procesorem AMD Ryzen 5 5800X.

testy przeprowadzono w rozdzielczości 4K w takich tytułach jak Borderlands 3, Call of Duty: Modern Warfare oraz Gears of War 5. Na podstawie uzyskanych rezultatów oraz znanego już poziomu wydajności konkurencyjnych modeli z linii RTX 3080 możemy stwierdzić, że przetestowana przez AMD karta z rodziny RX 6000 ustępuje jednak swojemu rywalowi o około 5-10 fps, niemniej na potwierdzenie tej analizy będziemy musieli poczekać do pierwszych oficjalnych i niezależnych testów, które pojawią się w sieci 28 października, w dniu oficjalnej premiery kart z serii RX 6000.

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.