Home / Aktualności / Pierwsza zmiana nazwy użytkownika PS Network za darmo, za kolejne zapłacimy

Pierwsza zmiana nazwy użytkownika PS Network za darmo, za kolejne zapłacimy

To o czym posiadacze konsol Sony po cichu marzyli, zostało dziś oficjalne zapowiedziane. Wkrótce (a dokładnie na początku przyszłego roku) będzie można zmienić swoje imię i nazwisko na PS4 bezpłatnie. Wiadomość ta pojawiła się na blogu PlayStation.

Funkcja, którą będą wkrótce mogli przetestować wybrani użytkownicy, dotyczy zmiany nazwy PSN i będzie ona bezpłatna za pierwszym razem, zaś za kolejnym wyciągnie z naszego portfela niecałe 10 euro. Posiadacze PS Plus mogą to zrobić za połowę tj. 5 euro. Użytkownicy będą także mogli wybrać, czy wyświetlać stary identyfikator w celu rozpoznania przez znajomych, czy nie.

Należy też wspomnieć, że niektóre starsze gry będą obsługiwały zmianę nazwy, ale na razie nie wiemy które. Wiadomo jednak, że gry wydane po 1 kwietnia 2018 roku będą obsługiwać tę funkcję. Po więcej szczegółów na ten temat odsyłamy na oficjalny blog PlayStation.

Według źródła zbliżonego do Sony, podstawą do zaimplementowania tej funkcji była ostatnia duża aktualizacja oprogramowania PS4 z numerem 6.0. w internetowej bazie danych pojawiła się niedawno Historia identyfikatorów a także przycisk “Przywróć identyfikator online”. Pomimo tego, że funkcja ta może być teraz włączona, należy wspomnieć, że jest ona obecnie jest testowana pod kątem błędów.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.