Home / Aktualności / Pierwsza aktualizacja funkcji systemu Windows 11 zapewnia obsługę aplikacji na Androida ale nie tylko

Pierwsza aktualizacja funkcji systemu Windows 11 zapewnia obsługę aplikacji na Androida ale nie tylko

Oficjalna obsługa aplikacji na Androida w systemie Windows 11 wzbudziła duże zainteresowanie podczas ujawnienia tej funkcji przez Microsoft w zeszłym roku. Jednak tej możliwości wyraźnie brakowało w pierwszym oficjalnym wydaniu systemu operacyjnego i do tej pory można je było znaleźć tylko w kompilacjach Insider.

Co niezmiernie ważne, z Androidowych aplikacji na razie będą mogły  korzystać tylko użytkownicy z USA, dając im dostęp do ponad 1000 aplikacji i gier na Androida z Amazon AppStore. Ci, którzy chcą sideloadować pakiety APK na Androida, mogą to zrobić teraz po zainstalowaniu tej aktualizacji.

Ponadto osoby z konfiguracjami wielomonitorowymi będą teraz mogły wyświetlać datę i godzinę na wszystkich swoich ekranach. Microsoft kusi również użytkowników systemu Windows 11 wyjątkowymi ulepszeniami aplikacji Teams. Spotkania prowadzone z tymi ostatnimi można teraz wyciszać / wyłączać natychmiast za pomocą nowej ikony mikrofonu znajdującej się na pasku zadań.

Przeprojektowaniu uległy też dwie aplikacje: Notatnik, który jest teraz wyposażony w odświeżone, uproszczone menu, ciemny motyw i kilka ulepszeń podczas pisania oraz nowy odtwarzacz multimedialny, który zastępuje aplikację muzyczną Groove firmy Microsoft i został zaprojektowany jako centralne centrum muzyki i filmów.

Microsoft nadal próbuje udowodnić, że widgety są przydatne a dowodem tego ma być przywrócony widżet pogody, który teraz służy jako punkt wejścia dla panelu widżetów systemu Windows 11. W przypadku domyślnego, wyśrodkowanego paska zadań ten widżet pojawia się po lewej stronie, podczas gdy użytkownicy z wyrównanym do lewej paskiem zadań znajdą go po prawej stronie ikony widoku zadań.

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.