Home / Aktualności / Pi-Top – laptop bazujący na Raspberry Pi wyprodukowany drukarką 3D

Pi-Top – laptop bazujący na Raspberry Pi wyprodukowany drukarką 3D

Pi-Top

Drukowanie za pomocą drukarek 3D wydaje się nie mieć granic. Począwszy od prostych gadżetów, poprzez opisywany tu laptop, a na samochodowych karoseriach skończywszy, technologia druku 3D znajduje ujście wyobraźni nie tylko artystów.

Z ciekawym pomysłem wyszli twórcy obudowy do miniaturowego komputera Raspberry Pi, szukając funduszy na IndieGoGo (serwis podobny do Kickstartera), którzy zamknneli go w obudowie laptopa i nazwali Pi-top.

Dokładając się do zbiórki pieniędzy otrzymamy nie tylko ciekawą obudowę, lecz również pliki źródłowe (STL) z których będziemy mogli zmodyfikować ową obudowę i stworzyć wedle swoich upodobań.

Do stworzenia Pi-top użyto oczywiście Raspberry Pi, trzech układów rozszerzających (płytka zasilania, mostek HDMI > LVDS, kontroler trackpadu), 13,3 calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 1280 x 720, baterię, kontroler USB 802.11 b/g/n , Bluetooth 4.0 i sieci WLAN, klawiaturę i trackpad oraz gniazdo zasilania.

Twórcy w zamian za dołożenie poza wyżej wymienionymi podzespołami i plikami, oferują link do tutoriali, z których dowiemy się jak całość złożyć.

Nam osobiście podoba się cały ten pomysł i uzmysławia, że zastosowanie Raspberry Pi jest niemalże nieograniczone. A co wy sądzicie o laptopie Pi-top czy o Raspberry Pi ogólnie mówiąc.

 

Pi-Top 02