Home / Aktualności / Photoshop i Illustrator działające przez przeglądarkę internetową – wkrótce będzie to możliwe

Photoshop i Illustrator działające przez przeglądarkę internetową – wkrótce będzie to możliwe

Trudno uwierzyć, że Photoshop i Illustrator, działałby kiedykolwiek w przeglądarkach, ale wydaje się, że Adobe wpadł na pomysł jak to zrobić. Warto jednak zaznaczyć, że wersje internetowe programów Photoshop i Illustrator nie oferują takich samych możliwości, jak pełnoprawne aplikacje desktopowe ale umożliwiają twórcom m.in. na dokonywanie podstawowych edycji i komentowanie. Działać to ma na zasadzie aplikacji Office 365 i Google Workspace. Jednak wraz z postępem rozwoju obie aplikacje internetowe powinny otrzymać więcej funkcji i być może pewnego dnia zastąpią znane dotychczas wersje.

Wprowadzenie programów Photoshop i Illustrator do przeglądarek jest wynikiem skupienia się firmy Adobe na współpracy i zapewne wzroście popularności pracy zdalnej. Do tej pory, jeśli chcieliśmy udostępnić swoją pracę za pośrednictwem Adobe Creative Cloud i otworzyć ją na innym urządzeniu, trzeba było mieć komputer stacjonarny lub iPada z zainstalowaną jedną z tych aplikacji. Teraz, gdy programy Illustrator i Photoshop można otwierać za pomocą przeglądarki, użytkownicy mogą swobodnie uzyskiwać dostęp do swojej pracy na prawie każdym urządzeniu.

Adobe twierdzi, że współpracownicy będą mogli „wyświetlać, udostępniać i komentować dokumenty w chmurze w Internecie” za pośrednictwem aplikacji internetowych. W przypadku programu Photoshop twórcy mogą dostosowywać obrazy za pomocą szybkich edycji za pomocą podstawowego zestawu narzędzi programu Photoshop, w tym korekcji kolorów, zaznaczania i innych. Prywatna wersja beta programu Illustrator w sieci Web umożliwia współpracownikom „dostęp do podstawowych narzędzi do projektowania i edycji przepływów pracy przy użyciu zestawu wczesnych funkcji”.

Aplikacja internetowa Photoshop jest już dostępna do wypróbowania za pośrednictwem aplikacji Creative Cloud i dla subskrybentów programu Photoshop. Jeśli chodzi o aplikację internetową Illustrator, jest ona obecnie w prywatnej wersji beta. Jeśli chcesz spróbować, możesz złożyć wniosek o dostęp.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.