Home / Aktualności / Philips z serii Evnia – model 27M2C5500W oferuje odświeżanie 240 Hz i rozdzielczość 2K

Philips z serii Evnia – model 27M2C5500W oferuje odświeżanie 240 Hz i rozdzielczość 2K

Graczom poszukującym sprzętu do dynamicznych rozgrywek powinien przypaść do gustu nowy monitor Philipsa z serii Evnia – model 27M2C5500W, który wyposażono w matrycę Fast VA. Cechuje ją odświeżanie ekranu z częstotliwością 240 Hz. Dodatkowo, wyświetla ona obraz w rozdzielczości Quad HD (2560 x 1440 px). Kolejnym atutem przemawiającym właśnie za tą konstrukcja jest wykorzystana w tym modelu technologia synchronizacji AMD FreeSync Premium Pro zapewniająca użytkownikom płynny obraz bez efektu rozrywania ekranu. Z kolei krótki czas reakcji na poziomie 1 ms (GtG) i 0,5 ms (MPRT) pozwoli cieszyć się rozgrywką w tytułach sieciowych bez opóźnień.

Aby zwiększyć imersję i ułatwić graczom widzenie wszystkich elementów interfejsu, w monitorze zastosowano matrycę o mocno zakrzywionym kształciena poziomie 1000R. Kąty widzenia w 27M2C5500W wynoszą 178 stopni w pionie i w poziomie, co dodatkowo pozytywnie wpływa na poziom komfortu użytkowania wyświetlacza.

Monitor jest zgodny z VESA DisplayHDR 400. Wysoka jasność maksymalna (400 cd/m²) oraz kontrast statyczny na poziomie 3000:1 zapewnią lepsze odwzorowanie detali obiektów nawet w mniej doświetlonych scenach.


Monitor został wyposażony w 2 porty HDMI 2.0 i DisplayPort 1.4 oraz koncentrator USB, którego dwa złącza obsługują Power Delivery. Pozwala to na podłączenie i szybkie ładowanie kilku urządzeń, jak np. smartfon czy słuchawki bezprzewodowe. W celu zapewnienia graczom bardziej ergonomicznej postawy przy biurku do 27M2C5500W dołączana jest podstawa umożliwiająca: manipulację pochyleniem ekranu (-5°/20°), obrót o 30° w obie strony oraz dostosowanie wysokości o 130 mm. Dodatkowo w monitorze zastosowano funkcje LowBlue mode oraz Flicker-free. Pierwsza z nich ogranicza emisję niebieskiego światła, a druga redukuje migotanie ekranu.

Monitor będzie dostępny w sklepach od końca stycznia w sugerowanej cenie 2 586 zł.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.

Odpowiedz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

*