Home / Aktualności / Philips TV & Sound wyposaża swoje urządzenia w system bezprzewodowej transmisji dźwięku DTS Play-Fi

Philips TV & Sound wyposaża swoje urządzenia w system bezprzewodowej transmisji dźwięku DTS Play-Fi

Zacznijmy może od tego czym jest system DTS Play-Fi. Dzięki współpracy z najpopularniejszymi platformami streamingowymi DTS Play-Fi umożliwia też bezstratną transmisję audio w wysokiej jakości oraz bez opóźnień. W ten sposób kompatybilne produkty, takie jak telewizory, urządzenia przenośne, soundbary i głośniki, tworzą kompletny system rozrywki w całym domu, płynnie współdziałając ze sobą.

Chcąc wykorzystać korzyści płynące ze wspomnianego systemy, marka Philips Tv & Sound poinformowała, że wszystkie jej produkty zyskają możliwość bezprzewodowego łączenia się i wspólnego odtwarzania treści w ramach usługi multiroom w oparciu właśnie o system DTS Play-Fi. 

Pierwszymi modelami z oferty Philips TV & Sound ze wsparciem DTS Play-Fi są tegoroczne telewizory Philips OLED 805, OLED 855 oraz OLED 865 wyposażone w procesor działający w oparciu o sztuczną inteligencję. W kolejnym kroku marka będzie wprowadzać system DTS Play-Fi do wszystkich telewizorów z Androidem, których premiera rynkowa zaplanowana jest na 2020 rok, natomiast modele z oferty ubiegłorocznej już w drugiej połowie roku zyskają możliwość zdalnej aktualizacji oprogramowania.

Jesienią tego roku marka Philips TV & Sound planuje również wprowadzenie nowej gamy soundbarów i głośników bezprzewodowych opartych na DTS Play-Fi. W ten sposób konsumenci będą mogli samodzielnie stworzyć kompletny, łatwy w obsłudze i płynnie działający system strumieniowego przesyłania dźwięku w całym domu.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.