Home / Aktualności / Philips rozpoczyna sprzedaż modeli OLED 805, OLED 855 oraz OLED 865 wyposażonych w AI

Philips rozpoczyna sprzedaż modeli OLED 805, OLED 855 oraz OLED 865 wyposażonych w AI

Philips OLED 805, OLED 855 oraz OLED 865, to jedne z modeli telewizorów, których sercem jest procesor P5 czwartej generacji z funkcją sztucznej inteligencji. Modele są wyposażone w 3-stronny system Ambilight, Smart TV na bazie Android 9 oraz wielogłośnikowy system dźwiękowy z obsługą DTS Play-Fi i to właśnie one  trafiają teraz do sprzedaży.

Sztuczna inteligencja obecna w modelach OLED 805, OLED 855 oraz OLED 865 przyczynia się do wyświetlania jeszcze dokładniejszego, bardziej realistycznego obrazu. Dodatkowo w porównaniu do ubiegłorocznej serii nowe urządzenia oferują wsparcie technologii DTS Play-Fi z możliwością stworzenia systemu multiroom. Marka zafundowała telewizorom również znaczący lifting wizualny – bardziej eleganckie wykończenie, nowy kształt podstawy oraz podświetlany pilot pokryty skórą firmy Muirhead pozyskiwaną ze zrównoważonych źródeł.

Działanie procesora Philips P5 nowej generacji opiera się o sztuczną inteligencję. Urządzenia wykorzystują m.in. uczenie maszynowe oraz wnioski z analizy milionów klipów testujących jakość obrazu zebranych przez programistów Phillips TV. Na tej podstawie sztuczna inteligencja analizuje treści wyświetlane na ekranie klatka po klatce i poprawia ich parametry w każdym z pięciu obszarów decydujących o jakości obrazu (poprawa materiału źródłowego, kolory, kontrast, płynność ruchu i ostrość obrazu) oraz zapewnia lepszą równowagę między nimi. W ten sposób procesor Philips P5 czwartej generacji uzyskuje bardziej realistyczny i naturalny obraz, który zyskuje nowy wymiar i stanowi doskonałe odzwierciedlenie rzeczywistych obiektów.

Ale to nie wszystko, jeżeli chodzi o poprawę jakości obrazu. Philips to jedna z niewielu marek, która obsługuje wszystkie główne standardy HDR – wyposażony w sztuczną inteligencję procesor oferuje lepszą jakość treści, zarówno dla źródeł HDR10, jak i HDR10+. Uzyskuje też lepsze przetwarzanie dynamicznej zawartości HDR w formacie Dolby Vision za pomocą specjalnego trybu Dolby Bright. Ponadto wszystkie modele są wyposażone w technologię przetwarzania obrazu Perfect Natural Reality, która przekształca treści gorszej jakości w prawdziwy obraz HDR. Dzięki temu na ekranie widoczny jest lepszy kontrast, większa głębia oraz naturalniejsze odcienie skóry.

Modele Philips OLED 805, OLED 855 i OLED 865 to również nowy design. Brak krawędzi, super płaska konstrukcja i wysokiej jakości metalowe wykończenie w kolorze ciemnego chromu zapewniają telewizorom ekskluzywny wygląd. Podstawy ekranu zostały zaprojektowane w taki sposób, aby sprawiać wrażenie, że telewizory unoszą się nad blatem. Ciekawym uzupełnieniem jest także elegancki pilot, który posiada podświetlane przyciski w metalizowanym wykończeniu oraz boki i tył pokryty pochodzącą ze zrównoważonych źródeł skórą szkockiej marki Muirhead. Materiałem tym jest również obleczona podstawa modelu Philips OLED 865.

 

Nowe modele telewizorów trafią do sprzedaży w sierpniu 2020 r. w rekomendowanych cenach:

Philips OLED 805/ 855/ 865 w rozmiarze 55” – 7999 zł

Philips OLED 805/ 855/ 865 w rozmiarze 65” – 11 499 zł

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.