Home / Aktualności / PHILIPS BDM4037UW – 40-calowy, uniwersalny monitor LCD 4K

PHILIPS BDM4037UW – 40-calowy, uniwersalny monitor LCD 4K

PHILIPS BDM4037UW 05

PHILIPS BDM4037UW to najnowszy monitor LCD tego producenta, który dzięki wykorzystaniu matrycy VA z technologią Wide Ultra-Color, łączy w sobie cechy profesjonalnego ekranu 4K UHD (rozdzielczość obrazu wynosi tu 3840 x 2160 pikseli) o dużej głębi barw oraz szerokich kątach widzenia z nowoczesnym wzornictwem.

Kształt zakrzywionej 40-calowej matrycy sprawia, że PHILIPS BDM4037UW może pełnić rolę multimedialnego kombajnu – monitora niezwykle użytecznego dla osób często pracujących w domu, które w wolnych chwilach potrzebują odstresować się przed ulubioną grą czy serialem.

Wykorzystanie trybu MultiView i funkcji Picture-by-Picture (PBP) z możliwością podłączenia do ww. monitora aż czerech źródeł obrazu otwiera duże możliwości przed fotografami, projektantami stron WWW, czy osobami zajmującymi się montażem materiałów wideo. Każde z podłączonych urządzeń może wyświetlać obraz na wydzielonym fragmencie 40-calowego ekranu 4K. Sprawia to, że monitor nadaje się również do wyspecjalizowanych zadań, takich jak choćby monitoring.

Pecetowi gracze docenią wysoki poziom ostrości i płynną gradację kolorów, które oferuje zastosowana w BDM4037UW matryca VA. Ogromny, zakrzywiony ekran 4K pozwala na przeglądanie kilku serwisów internetowych jednocześnie i korzystanie z usług VOD w warunkach równie komfortowych, jak ma to miejsce w przypadku wielkoformatowego ekranu TV.

Możliwość podłączenia do monitora PHILIPS konsol nowej generacji jest dodatkowym atutem, szczególnie w tych domach, gdzie zwyczaj oglądania tradycyjnej telewizji zaniknął lub został zastąpiony przez telewizję internetową. Opisywana w niniejszej wiadomości nowość wyróżnia się także niskim parametrem Input Lag – nieosiągalnym dla większości telewizorów. Ma to duże znaczenie dla fanów dynamicznych gier i przekłada się na większą przyjemność z konsolowej rozgrywki.

Model BDM4037UW wyposażony został w komplet portów video, takich jak: 1x VGA, 2 x HDMI z obsługą MHL oraz 2 x DisplayPort). Dodatkowo oferuje aktywny, czteroportowy HUB USB 3.0 z funkcją szybkiego ładowania. Wbudowane głośniki stereofoniczne 2 x 5W są w stanie zapewnić podstawowe funkcje multimedialne monitora.

Z myślą o ochronie wzroku producent wyposażył swój produkt we wsparcie dla technologi Flicker-free, korygującą jasność ekranu oraz ograniczającą jego migotanie. Użytkownik może też skorzystać z rozwiązania SmartImage, pozwalającego na proste dostosowanie parametrów obrazu do wyświetlanych na ekranie treści.

Monitor PHILIPS BDM4037UW już wkrótce trafi do wybranych polskich sklepów, a konkurencyjna w stosunku do telewizorów 4K sugerowana cena detaliczna wynosząca 2979 zł, to dodatkowy atut tego urządzenia. Monitory te objęte są trzyletnią gwarancją producenta w systemie door-to-door.

Najważniejsze dane techniczne monitora PHILIPS BDM4037UW:

  • przekątna 40 cali (101,6 cm) – aktualnie to największy zakrzywiony monitor na rynku
  •  interesujące wzornictwo i cena konkurencyjna wobec telewizorów 4K o porównywalnej przekątnej
  •  panel VA LCD z podświetlaniem W-LED, wyróżniający się bardzo dobrym odzwierciedleniem kolorów
  •  rozdzielczość 4K UHD: 3840 x 2160 @60 Hz
  •  czas reakcji 4 ms (GtG)
  •  niski Input Lag – nieosiągalny dla większości telewizorów, atrakcyjny dla konsolowych graczy
  •  jasność 300 cd/m², kontrast 4000:1 (typowy)
  •  zintegrowany hub USB 3.0, 4 porty, w tym jeden z funkcją szybkiego ładowania
  •  tryb MultiView z możliwością wyświetlania w tym samym momencie obrazu z czterech podłączonych urządzeń (tryb Picture-by-Picture)PHILIPS BDM4037UW 01PHILIPS BDM4037UW 02PHILIPS BDM4037UW 03PHILIPS BDM4037UW 04

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.