Home / Aktualności / Monitory / PHILIPS 275C5QHGSW – ciekawy monitor z technologią AmbiGlow

PHILIPS 275C5QHGSW – ciekawy monitor z technologią AmbiGlow

PHILIPS 275C5QHGSW

PHILIPS 275C5QHGSW, to nowo wprowadzony na polski rynek 27-calowy monitor Full HD z matrycę AH–IPS, którego podstawa została wyposażona w technologię Ambiglow. Technologia ta pozwala emitować światło wokół podstawy, które synchronizuje się z treściami wyświetlanymi na ekranie. Podstawa świeci nawet wtedy, gdy monitor jest wyłączony, co umożliwia użytkownikowi dostosowanie kolorów i jasności do otoczenia. 

Procesor w podstawie Ambiglow Plus Base analizuje pojawiające się na monitorze obrazy i natychmiast dostosowuje kolor i jasność światła. Ustawienia podstawy mogą być modyfikowane w zależności od indywidualnych potrzeb użytkownika. Kolory można synchronizować
z wyświetlaczem. Ustawienia zegara pozwalają na automatyczne włączenie i wyłączenie podstawy.

Najnowszy monitor Philipsa cechuje także 3,5-milimetrowa ramka nie odciągają uwagi od obrazu, a zastosowana matryca AH-IPS LCD zapewnia szerokie kąty widzenia i wysoki współczynnik kontrastu. Technologia Flicker-Free eliminuje migotanie, co minimalizuje zmęczenie oczu i korzystnie wpływa na jakość pracy.

Technologia Ambiglow jest obsługiwana za pomocą intuicyjnego dotykowego menu, które pozwala na dostosowanie trybów i kolorów, a także zapamiętuje ustawienia użytkownika. Monitor został także wyposażony w optymalizujące jakość obrazu technologie Philipsa.

Pozostałe technologie wśród których znalazły się SmartContrast automatycznie dostosowuje kolory i podświetlenie, co zwiększa kontrast w wyświetlanych obrazach i filmach. SmartResponse przyspiesza czas reakcji do 5ms, eliminując smużenie, zaś SmartImage samodzielnie analizuje wyświetlaną treść i proponuje rozwiązania odpowiednie do konkretnych trybów i aplikacji. 

PHILIPS 275C5QHGSW/00 będzie dostępny w sprzedaży od listopada 2015. Sugerowana cena monitora wynosi 1599 zł.

Specyfikacja:

Model

275C5QHSGW

Rozmiar panelu

27’’

Typ panelu

AH-IPS

Natywna rozdzielczość

1920 x 1080 @ 60Hz

Kąty widzenia

178º w pionie i w poziomie

Maksymalna jasność podświetlenia

250 cd/m²

Maks. liczba wyświetlanych kolorów

16,7 mln

Złącza obrazu

Wejścia sygnału obrazu: VGA, HDMI

Sygnał wejściowy synchronizacji: oddzielna synchronizacja, synchronizacja na zielonym

Wejście/wyjście audio: Wyjście audio HDMI

Kompatybilność

DDC/CI, Mac OS X, RGB, Windows 10 / 8.1 / 8 / 7

Certyfikaty i atesty

Oznaczenie CE, FCC klasa B, CU, certyfikat TCO, cETLus, BSMI, TUV/ISO9241-307,
CB, MEPS, SASO, KUCAS, EPA, WEEE