Home / Aktualności / PHILIPS 252B9 – najnowszy monitor LCD z matrycą IPS 16:10

PHILIPS 252B9 – najnowszy monitor LCD z matrycą IPS 16:10

Firma PHILIPS wbrew rynkowym trendom wprowadza monitor LCD o pomału zapominanych już proporcjach ekranu wynoszących 16:10. Model 252B9 dysponuje 25-calowym, bezramkowym ekranem o rozdzielczości 1920 x 1200 (format 16:10) oraz matrycą IPS. Taka konfiguracja zapewnia szerokie kąty widzenia (do 178 stopni w pionie i poziomie) oraz bardzo dobre odwzorowanie kolorów. 

Producent zadbał o odpowiednio wysoki komfort pracy i oszczędność energii dzięki zastosowaniu kilku istotnych funkcji i technologii. PowerSensor to inteligentny czujnik, który na bieżąco sprawdza czy przed monitorem znajduje się użytkownik. W przypadku wykrycia jego nieobecności odpowiednio zmniejsza jasność ekranu i tym samym koszty zużycia energii elektrycznej. Funkcja Flicker-Free odpowiada zaś za redukcję męczącego oczy migotania, a tryb LowBlue zmniejsza emisję potencjalnie szkodliwego światła niebieskiego. Z kolei EasyRead to technologia, która dostosowuje parametry wyświetlacza, tak aby czytanie długich tekstów było wygodniejsze.

PHILIPS 252B9 został wyposażony w stopkę SmartErgoBase, która umożliwia szeroki zakres regulacji ekranu w płaszczyźnie poziomej i pionowej oraz funkcję trybu portretowego (pivot). Monitor można również umieścić na uchwycie VESA w standardzie 100 x 100 mm. Bohater niniejszego newsa o symbolu 252B9 posiada także komplet najważniejszych złączy video, takich jak VGA, DVI-D, DisplayPort 1.2, HDMI 1.4, a ponadto dwa wbudowane głośniki.

Monitor PHILIPS 252B9 będzie dostępny w sprzedaży wraz z końcem marca 2019 roku w sugerowanej cenie detalicznej 1109 zł.

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.