Home / Aktualności / Monitory / PHILIPS 246E7QDAB oraz 276E7QDAB – eleganckie i funkcjonalne monitory

PHILIPS 246E7QDAB oraz 276E7QDAB – eleganckie i funkcjonalne monitory

PHILIPS 246E7QDAB

24-calowy 246E7QDAB oraz 27-calowy 276E7QDAB to najnowsze monitory marki Philips charakteryzujące się szerokim spektrum wyświetlanych kolorów, rozdzielczością Full HD (1080p) oraz eleganckim designem – wszystko zamknięte w stylowej oprawie w odcieniach czerni. Co więcej, monitory te zostały wyposażone we wbudowane głośniki.

Najnowsze monitory PHILIPS 246E7QDAB oraz 276E7QDAB z serii E-Line spełniają oczekiwania użytkowników ceniących stylowy design. Smukłe wykończenie w błyszczącym odcieniu czerni z eleganckim metalowym stojakiem oraz system estetycznego umiejscowienia kabli to elementy wyróżniające monitory wśród innych modeli na rynku. Krawędzie zostały pokryte taflą szkła, a wyjątkowo wąskie obramowanie minimalizuje efekt rozproszenia użytkownika. Monitor wyposażono także w przycisk EasySelect, umożliwiający szybki dostęp do ustawień monitora w menu ekranowym.

Technologia UltraColor gwarantuje doskonałą jasność i głębię kolorów, która sprawdzi się zarówno podczas korzystania z rozrywki w domowym zaciszu, jak i w użytkowaniu rozmaitych aplikacji. Wyświetlacz pokrywa 85% przestrzeni kolorów NTSC, w odróżnieniu od standardowego pokrycia na poziomie 72%. 

Prezentowane modele monitorów zostały wyposażone w technologie, które wzbogacają jakość wyświetlanego obrazu. Technologia SmartContrast gwarantuje najlepsze odwzorowanie ciemnych odcieni wyświetlanych kolorów. Analiza zawartości ekranu pozwala na automatyczne dopasowanie intensywności kolorów oraz podświetlenia.

Specjalny tryb ekonomiczny z kolei sprawdza się w warunkach biurowych, optymalizując jasność wyświetlanych treści i pozwalając tym samym na redukcję kosztów zużytej energii. Autorska technologia SmartImage Lite dokładnie analizuje zawartość ekranu. W rezultacie dynamicznie poprawia kontrast, nasycenie kolorów i ostrość obrazu, w oparciu o wybrany przez użytkownika scenariusz.

Funkcja Flicker-free, która jest obecnie standardem koryguje jasność oraz ogranicza migotanie, zapewniając mniejsze zmęczenie oczu i wygodę podczas użytkowania.

Poprzez zawarcie w modelach 246E7QDAB i 276E7QDAB technologii MHL, Philips umożliwił kupującym wyświetlanie treści z urządzeń mobilnych na ekranie monitora. Najnowsze modele tej marki umożliwiają tym samym czerpanie przyjemności z gier, oglądania zdjęć czy też wideo na dużym ekranie w rozdzielczości Full HD oraz z cyfrowym dźwiękiem płynącym z wbudowanych głośników, przy jednoczesnym ładowaniu urządzeń przenośnych.

Monitory Philips 246E7QDAB i 276E7QDAB będą dostępne w sklepach we wrześniu 2016 roku odpowiednio w cenie 819 zł oraz 1169. Dystrybucją ich zajmuje się firma MMD. Urządzenia objęte są trzyletnią gwarancją producenta w systemie door-to-door.

 

 

Specyfikacja techniczna:PHILIPS 246E7QDAB 

Model

PHILIPS 246E7QDAB / 276E7QDAB

Typ panelu LCD

IPS

Typ podświetlenia

System W-LED

Rozmiar panelu

246E7QDAB: 59,9 cm/ 23,6 cali

276E7QDAB: 68,6 cm/ 27 cali

Natywna rozdzielczość

1920 x 1080 @ 60 Hz

Kąty widzenia

178° (H) / 178° (V), @ C/R > 10

Maksymalna jasność podświetlenia

250 cd/m²

Kolory wyświetlacza

16,7 miliona kolorów

Odwzorowanie palety barw

85% NTSC oraz 120% sRGB

MHL

Full HD z częstotliwością odświeżania 30 Hz

Udogodnienia

·         Wbudowane głośniki 2 x 3W

·         Funkcje: SmartImage, Volume, Input, Menu, Wyłącznik

·         Oprogramowanie SmartControl

·         SmartImage Lite

·         Blokada Kensington

·         Montaż VESA (100 x 100 mm)

·         Obsługa funkcji Plug & Play: DDC/CI, Mac OS X, sRGB, Windows 8.1 / 8 / 7

Złącza obrazu oraz audio

·         Wejście sygnału: VGA (analog), DVI-Dual Link (cyfrowy, HDCP), HDMI (cyfrowy, HDCP)

·         Sygnał wejściowy synchronizacji: oddzielna synchronizacja, synchronizacja na zielonym

·         Wejście/wyjście audio: Wyjście HDMI Audio

Certyfikaty i atesty

·         CE Mark, FCC Class B, CUEAC, TCO-certified, TUV/ISO9241-307, VCCI, RCM, WEEE, CECP