Home / Aktualności / Philips 241B7QUPEB – 24-calowy monitor z matrycą IPS i złączem USB 3.0 upstream

Philips 241B7QUPEB – 24-calowy monitor z matrycą IPS i złączem USB 3.0 upstream

PHILIPS 241B7QUPEB 02

Philips 241B7QUPEB to monitor o bardzo wąskich ramkach, który wyposażony jest w matową matrycę IPS o przekątnej 24 cali. Dzięki wykorzystaniu jednego przewodu USB 3.0 można w ciągu kilku sekund podłączyć do niego laptopa. Monitor sprawdzi się wszędzie tam, gdzie mobilność nie wystarcza i konieczny jest większy, doskonalszy ekran zewnętrzny oraz dodatkowe porty USB.

Model 241B7QUPEB cechuje ponadto pokrycie 99% barw z palety sRGB, bardzo niskie zużycie energii (do 14,2W),wbudowane głośniki 2x2W, gniazdo Ethernet, a także technologia PowerSensor, która w czasie rzeczywistym steruje jasnością matrycy, sprawdzając czy użytkownik korzysta z monitora, co przekłada się na niższe zużycie energii elektrycznej.

Monitor Philips 241B7QUPEB posiada także złącze USB 3.0 (upstream) pozwalające zamienić monitor w stację dokującą z aktywnym hubem portów USB. Użytkownik laptopa może szybko przejść z mobilnego trybu pracy do wygodnego korzystania z dobrodziejstwa zewnętrznego ekranu. Do urządzenia można na stałe podłączyć również mysz i klawiaturę, co jeszcze bardziej podnosi komfort jego użytkowania.

Zastosowana w prezentowanym modelu matryca IPS obsługuje technologię Flicker-Free, które redukuje migotanie wyświetlacza i zapobiega szybkiemu męczeniu się wzroku. Można również aktywować tryb LowBlue ograniczający emisję niebieskiego światła, często wskazywanego jako czynnik niekorzystanie wpływający na sen.

PHILIPS 241B7QUPEB 01

PHILIPS 241B7QUPEB 03

Źródło: PHILIPS, Internet

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.