Home / Aktualności / Obudowy / Phanteks Enthoo Mini XL czyli schowaj dwa komputery w jednej obudowie

Phanteks Enthoo Mini XL czyli schowaj dwa komputery w jednej obudowie

Phanteks Enthoo Mini XL 04

Phanteks Enthoo Mini XL będąca bez wątpienia nietypową, tudzież nie dla każdego obudową PC została właśnie zaprezentowana. Jesteśmy nią szczególnie podekscytowani, mając na uwadze jak dobrze wypadła inna obudowa tego producenta, a mianowicie Enthoo Pro M, którą mieliśmy okazję niedawno przetestować.

Systemy bazujące na Enthoo Mini XL będą mogły wykorzystać rozdzielacz mocy jak również zestaw instalacji komputerów mini ITX. Takie podejście pozwoliło firmie Phanteks na umożliwienie dwóch niezależnych systemów działających w jednej obudowie, i korzystających z jednego zasilacza, co zdecydowanie obniża koszty całego zestawu.

Jako jeden z przykładów zastosowania systemów z obudową Phanteks Enthoo Mini XL można zaproponować system główny do gier, oraz drugi mniej wymagający system do edycji dokumentów / internetu czy przesyłania strumieniowego filmów w naszej domowej sieci.

Przechodząc do wyglądu opisywanej tu obudowy Mini XL, należy zwrócić uwagę na wysokiej jakości materiały wykończenia (matowe aluminium), dedykowana sekcja na zasilacz i dyski HDD (ukryta przed wzrokiem użytkownika) czy osobny panel I / O dla obu systemów z przodu) i system podświetleń wykorzystujący aż 10 różnych kolorów.

Obudowy Phanteks Enthoo Mini XL są również dobrze wyposażone w filtry przeciwkurzowe oraz ewentualność uwolnienia w środku nieco miejsca, chociażby przez wyjęcie podwójnej klatki na dyski twarde (jeśli np. posiadamy jedynie SSD w swoim systemie).

Na pochwałę zasługuje także system montowania SSD za pomocą systemu Drop-N-Lock, zarządzanie kablami czy uchwyty na zamontowanie ewentualnej pompy wodnej i radiatora. Niemniej ważne jest również kontrola obrotów wentylatorów PWM czy trzy wentylatory Premium odpowiadające za odprowadzanie nadmiary ciepła z okolic procesora czy karty graficznej.

Dobrą wiadomością jest to, że Enthoo Mini XL będzie odstępne jeszcze w tym miesiącu, zaś złą (lub niej dobrą) cena, która wyniesie ok. 210 euro. Jednak mimo wszystko produkt Phanteksa jest solidną i ciekawą konstrukcją, która może przeważyć ekonomiczne koszty jakie poniesiemy z jej zakupem.

 Phanteks Enthoo Mini XL   Phanteks Enthoo Mini XL 01Phanteks Enthoo Mini XL 02Phanteks Enthoo Mini XL 03