Home / Aktualności / PGA + Strefa Niezależnych Twórców Gier + PolakPotrafi.pl proszą o wsparcie

PGA + Strefa Niezależnych Twórców Gier + PolakPotrafi.pl proszą o wsparcie

Strefa Niezależnych Twórców Gier to projekt organizowany w ramach największych w Polsce Targów Gier, Rozrywki i Multimediów POZNAŃ GAME ARENA, które trwać będą od 24-26 października 2014 r. W ubiegłym roku w tym niekwestionowanym święcie gamingowym wzięło udział 41 200 zwiedzających, 400 akredytowanych przedstawicieli mediów oraz 59 wystawców, którzy udostępnili aż 360 stanowisk do gier. Tegoroczna edycja zapowiada się jeszcze ciekawiej. Najświeższe informacje na temat PGA znaleźć można na stronie internetowej: www.gamearena.pl oraz profilu facebookowym: www.facebook.com/PoznanGameArena

O co chodzi?


Niezależni twórcy gier najpierw zmagali się z czasem, wysyłając swoje zgłoszenia do projektu. Pierwszych 12 ekip otrzymało przepustkę do kolejnego poziomu, a więc kreatywnej i niestandardowej walki o pieniądze. – Właśnie dziś, 22 maja 2014, rozpoczynamy bitwę o kasę, której celem jest wsparcie indyków – wyjaśnia Dariusz Wawrzyniak, wicedyrektor Poznań Game Arena. – Sumę 12 000 zł chcemy zebrać z pomocą serwisu finansowania społecznościowego Polak Potrafi. Każda wydana złotówka to cenne wsparcie, które docenią zarówno sami twórcy, jak i my, ekipa PGA – dodaje Dariusz.

Jak to działa?


Chcąc pomóc polskim indykom wystarczy tylko wejść na stronę internetową www. polakpotrafi.pl/projekt/pga i wesprzeć projekt, w który biorą udział Dark Workshop, BlackMoon Design, NowaHutaGames.com, Robot Gentleman, Dreamworld Engineers, Koshmaar Games, Nitreal Games, BestToiletGames, Sleepless Clinic, Enidust, Barok Engine, Quantized Bit. Poza satysfakcją z niesionej pomocy każdy dobroczyńca otrzyma dodatkowe bonusy. Twórcy gier przekażą kody do swoich gier, unikatowe tapety, osobiste spotkania z ekipami, a nawet zostanie ich członkiem. Organizatorzy Poznań Game Arena dorzucą wejściówki na targi, koszulki i niepowtarzalny pojedynek na pady z dyrektorem projektu.

Dlaczego warto?


Polski game dev posiada wielki potencjał. Każda forma wsparcia pozwala na jego wydobycie, a jednocześnie wpływa na jego rozwój. – Zachęcam do wzięcia udziału w projekcie i udzielenia pomocy tym, którzy chcą zaprezentować się na targach Poznań Game Arena – mówi SOS Sosnowski, twórca gier i nietuzinkowa osobowość sceny game dev w Polsce. – Tylko w ten sposób wiele małych, niezależnych twórców gier będzie miało okazję pokazać swoje projekty i zaprezentować niespożytkowane jeszcze możliwości przed niezliczoną publicznością. Skąd o tym wiem? Bo sam wziąłem udział w ubiegłorocznej Strefie Niezależnych Twórców Gier. W tym roku też tam będę, ale wcześniej chcę pomóc innym!
A co o projekcie myślą sami uczestnicy możemy zobaczyć w poniższym filmie:

Strefa Niezależnych Twórców Gier Gier PGA 2013

Źródło: Informacja prasowa MTP

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.