Home / Aktualności / PGA 2015 – wystartowała kolejna edycja święta graczy w Poznaniu

PGA 2015 – wystartowała kolejna edycja święta graczy w Poznaniu

PGA 2015 banner

W dniu dzisiejszym wystartowała kolejna edycja Poznań Game Arena, która potrwa do 18 października 2015 do godziny 18:00.

 

Tradycyjnie pierwszy dzień tzw. VIP Day adresowany jest przede wszystkim do mediów oraz tych fanów gier, którzy ponad cenę biletu cenią sobie swobodę przemieszczania i większą szansę na skorzystanie z przygotowanych przez wystawców atrakcji.

 

Niestety w tym roku coś nie zagrało, bowiem w niecałą godzinę można było bez trudu przejść i zwiedzić wszystkie stanowiska. Na pierwszy rzut oka jest nie tylko więcej przestrzeni pomiędzy poszczególnymi wystawcami, ale i ich liczba zdaje się być mniejsza niż w ostatnich dwóch latach. 

 

Na chwilę obecną brakuje także wielu konkursów, które odbywały się choćby w ostatnich dwóch latach. Z informacji jakie otrzymaliśmy na stoisku firmy ASUS nie będzie w tym roku m.in. konkursów polegających na złożeniu komputera na czas, zaś firma CDP.pl sprzedaje gry (nawet te najstarsze i najmniej atrakcyjne) w przeciwieństwie do edycji z 2013 roku, gdzie je po prostu rozdawała w formie gratisów.

 

Na szczęście nie wszystkie firmy zmieniły strategię na PGA, tak jak np. firma Wargaming.net, która przyjechała do Poznania swoją sławną ciężarówką, wokół której znajdują się dwa rzędy stanowisk (po 7 na każdą stronę), gdzie możemy rozegrać dwa mecze. Zwycięska drużyna otrzymuje dwa kody bonusowe (jeden zaproszeniowy z czołgiem T2 Lght, 7-dniami premium oraz 1500 sztuk złota), a drugi na czołg Chi-Nu-Kai oraz 3 dni premium).

 

Tradycyjnie na wysokości zadania stanęli też producenci konsol (Microsoft oraz Nintendo) przygotowując odpowiednio duże stoiska dla fanów swoich produktów, a także twórcy gier Leguage of Legends oraz Heroes of the Storm.

 

Jednego czego przybyło na tegorocznym PGA poza przestrzenią, to punkty bistro – widać organizatorzy wyszli z założenia, że głodny gracz, to niezadowolony gracz i położyli szczególny nacisk na tę kwestię.

 

My oczywiście będziemy na Poznań Game Arena także jutro oraz w niedzielę i serdecznie zapraszamy do śledzenia naszych relacji z PGA 2015.

 

PGA 2015 01

PGA 2015 02

PGA 2015 03

PGA 2015 04

PGA 2015 05

 

Źródło: Informacja własna

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.